Trampa bijušajam stratēģim Banonam būs atkārtoti jāliecina Kongresa komitejā

ASV prezidenta Donalda Trampa bijušais stratēģis Stīvs Banons ir gatavs sadarboties ar īpašā prokurora Roberta Millera komandu, lai viņam par Trampa kampaņas saiknēm ar Krieviju nebūtu jāliecina zvērināto padomes priekšā, ziņo ASV mediji. Banons trešdien, 17. janvārī, atteicās atbildēt uz daudziem jautājumiem Kongresa komitejā, tādēļ viņš tika aicināts ierasties uz atkārtotu iztaujāšanu. Izmeklētāji domā, ka Baltais nams viņam licis klusēt.

Banona iztaujāšana notika aiz slēgtām durvīm un ilga desmit stundas. Izlūkošanas komitejas locekļi gan neguva atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās. Komitejas vadītājs tādēļ izdeva pavēsti Banona atkārtotai iztaujāšanai. Galvenais demokrāts šajā komitejā uzskata, ka Baltais nams devis instrukcijas neatbildēt uz jautājumiem, un tas kavē izmeklētāju darbu.

"Šī bija klusēšanas pavēle, ko izdeva Baltais nams, kas atturēja liecinieku no daudzu svarīgu atbilžu sniegšanas. [..] Domāju, ka, bez šaubām, viņš var pateikt daudz ko par apsūdzībām, kas lasāmas grāmatā "Uguns un dusmas".

Mums interesē, vai viņam tika dotas jebkādas instrukcijas, vai viņš bija liecinieks darbībai, kas varētu kavēt Krievijas izmeklēšanu.

Ja viņam neļauj atbildēt uz jautājumiem par pārejas periodu, administrācijas laiku vai arī par laiku, kad viņš pameta Balto namu, mēs nespējam darīt savu darbu," teica ASV Kongresa Pārstāvju palātas loceklis Ādams Šifs.

Baltā nama preses sekretāre gan noliedz, ka Banonam kāds licis klusēt, bet norādīja, ka Kongresam pirms konfidenciālu materiālu iegūšanas ir jākonsultējas ar Balto namu. Tagad Banonu vēlas iztaujāt arī īpašais prokurors Roberts Millers, kas veic paralēlu izmeklēšanu.

Šī bija Banona pirmā liecināšana izmeklēšanā par Krievijas saiknēm ar Trampa kampaņu. Šī bija arī pirmā reize, kad izmeklētājiem nācies izdot pavēsti tādēļ, ka liecinieks atteicies atbildēt uz jautājumiem.

Izmeklētāji atzīst, ka uzmanību piesaistīja medijos popularitāti iemantojusī žurnālista Maikla Vulfa grāmata par Trampu, kurā Banons citēts sakām, ka Trampa dēla tikšanās ar Kremlim pietuvinātu juristi bijusi nodevība pret valsti.

Banons līdz ar to kļuvis par augstāko Trampa administrācijas amatpersonu, kas liecinājusi šajā lietā. Līdz šim Millera izmeklēšanā apsūdzēti četri cilvēki – Trampa bijušais kampaņas menedžeris Pols Manaforts, palīgs Riks Geitss, bijušais kampaņas padomnieks Džordžs Papadapolu un bijušais nacionālās drošības padomnieks Maikls Flinns.

Kopumā četras dažādas struktūras izmeklē Krievijas iejaukšanos prezidenta vēlēšanās un Trampa kampaņas saiknes ar Maskavu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti