Tiesas priekšā stāsies bijušais Pakistānas prezidents

Sagaidāms, ka otrdien tiesas priekšā stāsies bijušais Pakistānas prezidents Pervezs Mušarafs, kuru vaino kā līdzdalībnieku bijušās Pakistānas premjerministres Benaziras Bhuto slepkavībā. Tiek lēsts, ka šī prāva varētu atklāt daudz svarīgu faktu ne tikai Pakistānas iekšpolitikā, bet arī starptautiskajās norisēs.

Par spīti nāves draudiem, martā bijušais Pakistānas prezidents pēc ilgākas prombūtnes trimdā atgriezās dzimtenē, lai gatavotos vēlēšanām. Taču viņu sagaidīja nevis uzvara, bet aresta orderis.

Pretrunīgi vērtētais Mušarafs, būdams armijas štāba priekšnieks, varu Pakistānas valstī sagrāba bez asinsizliešanas, apvērsumā 1999.gadā. Pāris gadus vēlāk viņš kļuva par valsts prezidentu.

Pēc 11. septembra teroraktiem ASV, Mušarafs sadarbojās ar ASV cīņā pret talibu režīmu Afganistānā un atvēlēja ASV vairākas avio bāzes Pakistānas teritorijā. Par šo soli Mušarafs bija viens no kandidātiem uz Nobela Miera prēmiju.

Taču tajā pašā laikā nerimst spekulācijas, ka toreizējās Pakistānas prezidents īstenoja dubultu spēli, gan atbalstīdams amerikāņus, gan tajā pašā laikā sniegdams finansiālu atbalstu arī vairākiem "Al Qaeda" līderiem. Mušarafu šobrīd apsūdz par līdzdalību bijušās, pirmās un vienīgās Pakistānas premjerministres – sievietes Benaziras Bhuto slepkavībā, kas notika atentāta laikā 2007.gada decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti