Tiesa Krievijā pagarina apcietinājumu Igaunijas drošībniekam Kohveram

Pleskavas apgabaltiesa Krievijā piektdien līdz 8.oktobrim pagarināja drošības līdzekli apcietinājumu spiegošanā un nelikumīgā ieroča nēsāšanā un kontrabandā apsūdzētajam Igaunijas Drošības policijas darbiniekam Estonan Kohveram.

Iepriekš tiesa 8.jūnijā par četrām dienām - no 4.augusta līdz 8.augustam - pagarināja iepriekš noteikto apcietinājuma termiņu Kohveram.

Tomēr Pleskavas apgabaltiesa piektdien noteica datumu prāvas sākumam.

Kohvera advokāts Jevgeņijs Aksjonovs, kuru iecēlusi Krievijas valsts, paziņoja, ka prāva, visticamāk, sāksies pēc 23.jūlija.

Krievijas tiesa sākotnēji lietas Igaunijas Drošības policijas darbinieku izskatīšanu sāka jūnijā, tomēr atklāja trūkumus lietas materiālos un nosūtīja to atpakaļ Krievijas Ģenerālprokuratūrai Maskavā, lai tā novērstu pārkāpumus, kas traucē izskatīt lietu pēc būtības. Neoficiāli izskanējis, ka lieta Ģenerālprokuratūrai atpakaļ tika nosūtīta, jo trūka vienas lapas vairākus tūkstošus lappušu biezajā lietas materiālā.

Kohvers tiek apsūdzēts spiegošanā, nelikumīgā valsts robežas šķērsošanā un nelikumīgā šaujamieroča nēsāšanā, kā arī šaujamieroča kontrabandā.

Igaunijas Drošības policija iepriekš paziņojusi, ka pērn 5.septembra rītā ap pulksten deviņiem Igaunijas dienvidaustrumos netālu no Luhamā robežkontroles punkta neidentificētas personas no Krievijas nolaupīja Igaunijas  Drošības policijas darbinieku Kohveru, kurš vācis informāciju, kas saistīta ar pārrobežu noziedzību, un aizveda viņu uz Krieviju. Pirms nolaupīšanas tika konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

SavukārtKrievijas Federālais drošības dienests 5.septembrī paziņoja, ka Pleskavas apgabalā pie robežas ar Igauniju  aizturējis Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru un novērsis aģentūras darbības veikšanu Krievijas teritorijā.

Kohvers mēnešiem ilgi atradās apcietinājumā Maskavā, līdz tika pārvietots uz Pleskavu, kur notiks tiesas prāva pret viņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti