Tabakas lietošanas dēļ ik gadu mirst septiņi miljoni cilvēku

Smēķēšanas un citu tabakas produktu izmantošanas dēļ ik gadu mirst septiņi miljoni cilvēku, otrdien, 30.maijā, paziņoja Pasaules Veselības organizācijā (PVO), raksta AFP.

Tas ir vairāk nekā gadsimta mijā, kad, pēc PVO aprēķiniem, no tabakas izmantošanās dzīvības zaudēja četri miljoni.

Turklāt nāves gadījumu skaits, visticamāk, turpinās pieaugt.

PVO norāda, ka tabakas produkcija ir vairāk jāierobežo. Piemēram, jāaizliedz smēķēšana darba vietā, publiskās iekštelpās, jāaizliedz tabakas produktu mārketings un strauji jāpaceļ cigarešu cenas. “Tabaka apdraud mūs visus,” paskaidroja PVO vadītāja Mārgareta Čana. “Tabaka veicina nabadzību, mazina ekonomisku produktivitāti, ietekmē ēdiena izvēli nabadzīgās mājsaimniecībās un saindē iekštelpu gaisu,” sacīja Čana.

Organizācija norāda, ka līdz 2030.gadam vairāk nekā 80% nāves gadījumu būs jaunattīstības valstīs. Tieši tur tabakas kompānijas meklē jaunus tirgus.

Smēķēšana un cita veida tabakas izmantošana (zelēšana, šņaukšana uc.) arī rada zaudējumus pasaules ekonomikā. Proti, mājsaimniecības un valdības ik gadu veselības aprūpes tēriņos un darba produktivitātes zudumos zaudē 1,4 triljonus eiro, kas ir gandrīz 2% no globālās izaugsmes rādītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti