Svētku laikā Eiropā būs spēkā dažādi Covid-19 ierobežojumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Tuvojoties gadu mijai, kas tradicionāli ir pasākumu un ballīšu laiks, bažas par Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatību daudzviet Eiropā likušas pastiprināt dažādus ierobežojumus. Tomēr vairākās valstīs tieši pretēji – uz Jaunā gada sagaidīšanu noteikumus mīkstinās.

Strauji pieaugot saslimušo skaitam, Francijā lemts par stingrākiem ierobežojumiem. Turpmāk, lai varētu apmeklēt pasākumus, dotos uz restorānu vai veiktu garākus ceļojumus, būs jāuzrāda derīgs Covid-19 sertifikāts, ko no 15. janvāra, visticamāk, vairs nevarēs iegūt ar negatīva testa palīdzību.

Visiem, kas apmeklēs pilsētas centru, būs jāvalkā sejas maskas. Tāpat stāsies spēkā noteikumi par strādāšanu no mājām un pulcēšanās ierobežojumiem. Vienlaikus Vecgada vakarā, lai arī naktsklubi būs slēgti, nebūs spēkā komandantstunda, kā tas Francijā bija pērn.

“Neviens konkrēts ierobežojums neatrisinās šo problēmu, jo saskaramies ar nezināmiem, jauniem vīrusa paveidiem. Bet domāju, ka valdība cenšas darīt visu iespējamo, vienlaikus cenšoties saglabāt individuālās brīvības,” spriež vietējais iedzīvotājs Žans Īvs Klāvels.

Līdzīgās domās ir arī francūziete Delfīna Semija: “Domāju, ka valdība dara, ko spēj, izmantojot tās zināšanas, kas viņiem ir par šo vīrusu. Mēs tikai ceram, ka nebūs piektā, sestā, septītā un astotā deva. Bet uzticos, ka valdība dara, ko spēj.”

Arī citviet Eiropā pēdējā laikā ieviesti stingrāki ierobežojumi. Piemēram, Beļģijā no šīs nedēļas liegta iepirkšanās lielās grupās un svētku brīvdienu laikā slēgti kinoteātri un koncertzāles.

Nīderlandē slēgti veikali, kas netirgo pirmās nepieciešamības preces, kā arī restorāni un bāri.

Vācijā svētku laikā drīkst pulcēties vienkopus tikai desmit vakcinēti cilvēki gan iekštelpās, gan ārā. No otrdienas kultūras un sporta pasākumi var noritēt tikai bez skatītājiem, bet Vecgada vakarā naktsklubi būs slēgti un uguņošana atcelta.

Pret šādiem ierobežojumiem pirmdien Vācijā protestēja tūkstošiem cilvēku. Visvairāk demonstrantu bija austrumu federālajās zemēs.

Lielākajā daļā Eiropas valstu strauji pieaudzis saslimušo skaits, ko veselības eksperti skaidro ar lipīgā omikrona paveida izplatību.

Tomēr ne visur svētku laikā ierobežota pulcēšanās. Polijā pašlaik slēgtos naktsklubus Vecgada vakarā tomēr atvērs. Lielbritānijā, kur strauji izplatījies omikrona paveids un saslimušo skaita pieaugums ir augstākais kopš pandēmijas sākuma, ierobežojumus svētku laikā neplāno ieviest. Arī Krievijā gadu mijas pasākumi noritēs bez papildu ierobežojošiem pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti