Starptautiskā Valūtas fonda vadību varētu pārņemt Anglijas Bankas vadītājs

Par jaunu Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektoru varētu kļūt Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnijs. Tādu iespēju sarunā ar žurnālistiem pieļāva Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs. Kā zināms, līdzšinējā Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda ir izvirzīta Eiropas Centrālās bankas vadītājas amatam. Viņa varētu to ieņemt no 1. novembra.

Starptautiskā Valūtas fonda vadību varētu pārņemt Anglijas Bankas vadītājsArtrjoms Konohovs

  Ja Eiropa vēlas paturēt Starptautiskā Valūtas fonda vadību savās rokās, tai ir nepieciešams spēcīgs kandidāts. Un daudzi ir pārliecināti, ka par to varētu kļūt līdzšinējas Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnijs.

  Viņš tiek plaši respektēts finanšu un banku nozarē un viņam ir trīs pilsonības – Kanādas, Lielbritānijas un Īrijas. Tas ir būtiski, jo Lielbritānija drīzumā gatavojas pamest bloku. Tādēļ tās pilsonis diez vai varētu kļūt par Eiropas kandidātu Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora amatam.

  Tādēļ Karinija Īrijas pilsonība var nospēlēt būtisku lomu. It sevišķi tādēļ, ka nesenā dalībvalstu līderu vienošanās par ietekmīgāko Eiropas Savienības amatu sadali neparedz īru pārstāvjiem nevienu nozīmīgu amatu.

  Par iespējamo atbalstu Karnija kandidatūrai ir izteicies Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs. Sarunā ar žurnālistiem viņš ir norādījis, ka oficiālā Parīze apzinās pieaugošo atbalstu Karnija kandidatūrai. Tādēļ lēmums par iespējamo Francijas atbalstu Karnijam varētu tikt pieņemts jau pavisam drīz. Tomēr Francijas prezidents Emanuels Makrons vispirms vēloties pats aprunāties ar Karniju.

  Lemērs ir pieļāvis, ka vienošanās par Eiropas kandidātu uz Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora amatu varētu tikt pieņemta jau otrdien paredzētajā Eiropas Savienības finanšu ministru sanāksmē.

  Kā zināms, Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektora krēsls jau drīzumā varētu atbrīvoties, jo Kristīne Lagarda ir nominēta Eiropas Centrālas bankas vadītājas amatam. Pagaidām par to ir panākta tikai politiskā vienprātība starp Eiropas Savienības valstu premjeriem un prezidentiem. Tā ir daļa no vienošanās par augstāko bloka amatu sadali, ko šonedēļ panāca dalībvalstu līderi.

  Apstiprināšanas gadījumā Lagarda varētu sākt pildīt Eiropas Centrālās bankas vadītājas pienākumus no 1. novembra, kad beidzas līdzšinējā priekšsēdētāja Mario Dragi pilnvaras. Lagarda būtu pirmā sieviete, kura ieņemtu šo ietekmīgo posteni.

  Starptautisko Valūtas fondu tradicionāli vada kāds no Eiropas pārstāvjiem. Savukārt Pasaules Banku – amerikānis.

  Iepriekš citi pasaules reģioni ir mēģinājuši izjaukt šo kārtību un panākt sava kandidāta iecelšanu. Tomēr tas viņiem līdz šim nav izdevies. Turklāt nesenais lēmums iecelt Pasaules Bankas vadītāja krēslā amerikāni Deividu Malpasu liek domāt, ka Starptautiskā Valūtas fonda vadība arī turpmāk varētu palikt eiropiešu rokās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti