Sprādzienos Kabulā vismaz 80 bojāgājušie un 230 ievainotie

Kabulā sestdien demonstrantu pūlī nogranduši divi sprādzieni, kuros dzīvību zaudējuši vismaz 80 cilvēki un aptuveni 230 ievainoti, paziņojušas Afganistānas varasiestādes.

Tas ir asiņainākais uzbrukums, kāds Afganistānas galvaspilsētā noticis kopš 2011.gada.

Atbildību par sprādzieniem uzņēmies teroristu grupējums "Islāma valsts", paziņojot, ka tos sarīkojuši divi kaujinieki, kas uzspridzinājušies cilvēku pūlī. Grupējums ziņoja, ka bijis vēl trešais pašnāvnieks. Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka trešo teroristu nošāvuši policisti.

Talibi kategoriski noliedza jebkādu saistību ar šo uzbrukumu.

Bojāgājušo vidū ir arī drošības spēku darbinieki, kas gādāja par kārtību un drošību protestu laikā, liecina prezidenta biroja sniegtā informācija.

Eksplozija notika rajonā, kur vismaz 10 000 cilvēku protestēja pret Bāmijānas provincē plānotās elektrolīnijas pārvirzīšanu uz citu Afganistānas reģionu.

Vairums protestētāju piederēja pie Afganistānas lielākās minoritātes hazarejiem.

Mediji vēsta, ka sprādzienu vietā mētājas cilvēku ķermeņu daļas un ātrās palīdzības mašīnām bijis grūti piekļūt cietušajiem, jo varasiestādes iepriekšējā naktī bija likušas nobloķēt vairākus krustojumus, lai ierobežotu protestētāju kustību.

Protestētāji pieprasīja, lai elektrolīnija, kas piegādās elektrību no Uzbekistānas, Tadžikistānas un Turkmenistānas, stieptos cauri Bāmijānai, kā tas bija paredzēts oriģinālā plānā, ko 2013.gadā izstrādāja Vācijā bāzētā kompānija "Fichtner".

Tomēr iepriekšējā Afganistānas valdība plānu mainīja, paredzot elektrolīniju būvēt pa Sālangas pāreju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti