Sprādzienā dzelzceļa stacijā Volgogradā 17 bojāgājušie (papildināta 20.09)

Svētdien sprādzienā dzelzceļa stacijā Krievijas dienvidu pilsētā Volgogradā gājuši bojā 17 cilvēki, no kuriem lielākā daļa jau atpazīti, ziņo mediji. 14 cilvēki, ieskaitot teroristi, zaudēja dzīvību eksplozijas vietā, bet trīs cilvēki miruši slimnīcā. Volgogradas apgabala Veselības ministrija publiskojusi sarakstu ar 37 ievainotajiem, no kuriem 15 ir smagā, bet viens - ārkārtīgi smagā stāvoklī.

Iepriekš tika sniegta informāciju, ka upuri skaits ir no 14 līdz 18 cilvēkiem, bet apmēram 33 līdz 50 cilvēki guvuši ievainojumus. Mediji, atsaucoties uz dažādiem avotiem, sniedza atšķirīgu upuru skaitu.

Īsi pēc sprādziena Volgogradas apgabala Veselības ministrijas pārstāvis sniedza informāciju par 18 upuriem un apmēram 40 ievainotajiem, bet vēlāk precizēja, ka kopumā hospitalizēti 33 cilvēki, bet gājuši bojā ne mazāk par 13 cilvēkiem. No ievainotajiem astoņi cilvēki ir smagā, bet viens - ļoti smagā stāvoklī.

Sprādziena izmeklēšanas komiteja tikmēr ziņoja par 14 upuriem, bet apgabala gubernatora Sergeja Baženova administrācija - par 15 bojāgājušajiem. Iepriekš portāls "v1.ru" publicējis upuru sarakstu. Tajā ir 12 personas, starp kurām arī 9 gadus vecs bērns.

Krievijas Iekšlietu ministrijas (IeM) pārstāvis pastāstīja medijiem, ka eksplozija notikusi pie metāldetektoriem, kur pulcējas visvairāk cilvēku. Tiek uzskatīts, ka eksplozijā vainojama teroriste-pašnāvniece. 

Sprādziens nogranda plkst. 12.45 pēc Maskavas laika (plkst.10.45 pēc Latvijas laika). Izmeklēšanas komitejas pārstāvji pēcpusdienā pavēstīja, ka sprādziena jauda bija ekvivalenta 10 kilogramiem trotila.

Tāpat tiek ziņots, ka atrastas pašnāvnieces mirstīgās atliekas, proti, sievietes galva. Viņas personību varasiestādes sola noskaidrot cik ātri vien iespējams.

Lai gan pašnāvnieces vārds pagaidām netiek oficiāli nosaukts, mediji no saviem avotiem Dagestānas drošības dienestos uzzinājuši, ka, iespējams, pašnāvniece ir dagestāniete Oksana Aslanova. Vienu no Aslanovas vīriem - kaujinieku operācijas laikā likvidēja Krievijas specdienesti.

Sprādzienu stacijā fiksējusi novērošanas videokamera.

Norādot uz līdzību, Krievijas mediji atgādina par 21.oktobrī Volgogradā sarīkoto Naidas Asialovas teroraktu, kurā gāja bojā septiņi cilvēki. Pašnāvniece uzspridzinājās autobusā.

Krievijas IeM pastiprinājusi drošības pasākumus dzelzceļa stacijās Krievijas pilsētās, īpašu uzmanību pievēršot Volgogradas kaimiņreģioniem. 

Apgabala varas pārstāvji izsludinājuši reģionā sēras no 1. līdz 3.janvārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti