Panorāma

Atkal nesaskaņas nebanku kredītu nozarē

Panorāma

Iedzīvotāji netic pensiju sistēmai

Putins ieradies pretrunīgi vērtētā vizītē Ungārijā

SPECIĀLI no Budapeštas: Putins meklē sabiedrotos ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ungārija aizstāv ekonomisko sadarbību ar Krieviju, un nepieciešamība pagarināt ilgtermiņa gāzes piegādes līgumu tiek saukta arī par oficiālu prezidenta Vladimira Putina vizītes mērķi Budapeštā. Taču tikpat kā nav šaubu, ka  apmeklējuma patiesais nolūks ir pārliecināt Ungāriju neatbalstīt sankciju pagarināšanu pret Maskavu.  

Putins tika uzaicināts apmeklēt Budapeštu jau iepriekš, taču atsaucās šim aicinājumam vien tagad. Vizīte atklāti ignorē Eiropas Savienības (E)S lēmumu distancēties no Krievijas līdera, izraisot nepatīkamu reakciju gan ES, gan NATO.

Arī Budapeštas iedzīvotāji nav apmierināti ar sava premjera Viktora Orbana rīcību, uzņemot Putinu, un pirmdien vakarā sarīkotajai plašajai demonstrācijai arī otrdien sekoja protesta akcijas.

Arhitektūras students no Budapeštas Muhitins stāstīja, ka neiebilst pret vizīti kā tādu, taču šobrīd nav piemērots laiks tuvināties Maskavai.

Ungārijas vadītājs, visticamāk, uzskata, ka nevar pagriezt muguru Krievijai, kas ir galvenā energoresursu piegādātāja. Turklāt Krievija plāno būvēt divus papildus reaktorus  vienīgajā Ungārijas atomelektrostacijā.  

Jau ziņots, ka  pirmdien vakarā tūkstošiem cilvēku Budapeštā piedalījās gājienā pret Putina vizīti.  Gājiena maršruts bija simbolisks – no Austrumu dzelzceļa stacijas līdz Rietumu stacijai, apliecinot atbalstu eiropeiskām vērtībām.

Putins otrdien ieradās vizītē Ungārijā. Sarunu uzmanības centrā - diskusijas par jauna gāzes piegāžu līguma noslēgšanu. Citi eksperti gan norāda, ka Vladimira Putina mērķis ir pierādīt, ka Krievija nav starptautiski izolēta un tai Eiropā joprojām ir sabiedrotie.  

Orbans nekad nav slēpis, ka viņš vēlētos panākt ciešākas saiknes ar savu otro lielāko tirdzniecības partneri Krieviju, taču Ukrainas notikumu dēļ Ungārijas darbības ir ierobežotas Eiropas Savienības un NATO dalībvalsts statusa dēļ. Novērotāji jau uzsver, ka tieši Ungārija ir viens no Eiropas Savienības vājākajiem posmiem un Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu mēģināt ar tās palīdzību šķelt Eiropas Savienības vienotību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti