Somijas premjerministri kritizē par došanos izklaidēties Covid-19 kontaktpersonas statusā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Somijas premjerministre Sanna Marina saņēmusi kritiku par došanos izklaidēties, neraugoties uz to, ka viņai bija ieteikts būt piesardzīgai, jo vienam no valdības ministriem atklāja inficēšanos ar Covid-19.

36 gadus vecā sociāldemokrātu līdere atzinusi, ka nerīkojās atbildīgi.

Somijas premjerministre Sanna Marina naktī no sestdienas uz svētdienu kopā ar vīru un draugiem apmeklēja vairākus Helsinku bārus.

Dažas stundas agrāk viņa saņēma ziņu, ka ārlietu ministrs Peka Hāvisto ir inficējies ar Covid-19, taču viņai nelika doties pašizolācijā.

Nedaudz vēlāk valdības locekļi savos darba telefonos saņēma īsziņu, kurā viņus instruēja izvairīties no kontaktiem ar citām personām.

Īsziņa bija nosūtīta arī Marinai, bet viņa savu darba tālruni nebija paņēmusi līdzi uz bāru. Premjere ziņu izlasīja tikai svētdien no rīta un nekavējoties veica Covid-19 testu, kas bija negatīvs.

Marina taisnojas, ka pasākuma laikā pie viņas bija otrs darba telefons, bet uz to instrukcijas neesot pienākušas.

“Parasti man līdzi ir abi telefoni, bet šoreiz tā nebija, jo tas notika brīvdienā. Tikai svētdienas rītā es pamanīju un izlasīju īsziņas otrā telefonā,” taisnojas Marina.

Premjere arī atzinusi, ka viņai vajadzēja būt apdomīgākai pēc tam, kad saņēmusi ziņu par kolēģa inficēšanos ar Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti