Amerikāņu žurnāliste Marī Kolvina 2012. gadā britu laikraksta „The Sunday Times” uzdevumā strādāja Homsā, Sīrijas Rietumos, kur tobrīd risinājās smagas kaujas. Teritorija atradās Sīrijas valdības opozīcijas rokās, un ar bagātīgu uguns krusu to centās atgūt prezidenta Bašara al Asada armija. Iepriekšējā vakarā pirms liktenīgās artilērijas kārtas, kas dzēsa Kolvinas dzīvību, viņa bija ziņojusi BBC un CNN, ka pati savām acīm redzējusi mirstam mazu bērnu, ka Asada armija nebūt nevēršas tikai pret opozīciju, bet nežēlīgi, bez apstājas šauj pati uz saviem cilvēkiem.
„Tas turpinās atkal, atkal un atkal,” aprakstot tobrīd ekrānos redzamo video ainu, kad no snaipera lodes kritis bērns, stāstīja Marī Kolvina.
Kolvina kopā ar vēl citiem kolēģiem bija apmetusies Homsas pilsētas Baba Amras rajonā, kur kādā dzīvoklī bija izveidots slepens mediju centrs. Taču 22. februārī tieši šo vietu sasniedza artilērija. Bojā gāja Marī Kolvina un godalgotais franču fotožurnālists Remī Ošliks, vairāki guva ievainojumus.
Asads tūdaļ noraidīja visus pārmetumus, sakot, ka pie mediju centra sprāgusi teroristu sagatavota bumba, taču aculiecinieki, arī uzbrukumā izdzīvojušie žurnālisti apgalvoja pretējo, proti, ka apšaudi ar smagajiem ieročiem īstenojusi Asada režīma armija un tā mērķis ir bijis preses centrs. Turklāt īsi pirms tam visi ceļu uz rajonu, kur atradies slepenais dzīvoklis, jau bijuši bloķēti, lai tādejādi liegtu jebkādu iespēju žurnālistiem aizbēgt.
Tagad, pēc četriem gadiem, Marī Kolvinas ģimene prasa taisnīgu tiesu un apsūdz Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu tīšā žurnālistu nogalināšanā. Kolvinas tuvinieki norāda, ka viņu rīcībā ir informācija, kas apliecina, ka satelīta telefons, kuru žurnāliste izmantoja, lai ziņotu medijiem, ir pārtverts, un šādi Asada slepenajiem dienestiem ir izdevies uziet viņas atrašanās vietu. Turklāt dienās, kad Kolvina ziņojusi no Homsas, interneta sociālajos tīmekļos sirojuši spiegi, meklējot žurnālistus un viņu koordinātes.
Visus šos četrus gadus kopš asiņainā notikuma Kolvinas ģimene ir vākusi pierādījumus kopā ar ASV bāzēto „Taisnīguma un atbildības centru”. Tajos arī norādīts, ka pavēli šaut izdevis prezidenta Bašara al Asada brālis Mahers. Kāds avots Sīrijā, kurš pildījis rīkojumu un piedalījies uzbrukumā, sacījis, ka Asada ģimene pateicībā ir piešķīrusi dāvanu – automašīnu.
Pēc tam, kad 2012. gada februārī tapa zināms par žurnālistu bojā eju, Homsas ielās izgāja sērojoši vietējie, lai pieminētu upurus.
Bet Kolvinas ģimene norāda, ka tiesas procesam būtu jābūt kā vēl vienam atgādinājumam tām varām, kuras šobrīd cenšas attaisnot Asada režīmu. Kā zināms, ciešā aliansē ar Sīrijas varu patlaban darbojas arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.