Šoreiz satraucošas ziņas pienākušas no Stavropoles apgabala, kas arī atrodas aptuveni 300 kilometru attālumā no Sočiem. Tur trešdien tika atrastas četras pamestas automašīnas, kurās atrasti pieci nogalināti cilvēki. Veicot šo automašīnu pārbaudes, pie vienas no tām sprādzis arī improvizēts spridzeklis. Neviens no tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem gan nav cietis. Vēlāk vēl vienā automašīnā tika atrasts otrs spridzeklis, kurš tika veiksmīgi neitralizēts. Izmeklētāji paskaidrojuši, ka spridzekļi bijuši aprīkoti ar sīkiem metāliskiem priekšmetiem, piemēram, skrūvēm, lai nodarītu pēc iespējas lielākus bojājumus apkārtējiem.
Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir ierosinājusi vairākas krimināllietas par slepkavībām, ieroču nelegālu pārvadāšanu, kā arī par uzbrukuma mēģinājumiem tiesībsargājošo iestāžu amatpersonā. Vienlaicīgi vairākos Stavropoles reģiona apgabalos ir izsludināta pretterorisma operācija. Varas iestādes ir aicinājušas arī vietējos iedzīvotājus sadarboties ar tiesībsargiem.
Krievijas drošības analītiķis Andrejs Soldatovs ir pārliecināts, ka dažādu terora aktu un uzbrukumu mērķis ir novērst uzmanību no Sočiem, tāpēc šādi gadījumi var atkārtoties arī citās Krievijas pilsētās, bet drošības dienestiem var rasties problēmas ar to novēršanu. „Krievijas slepenie dienesti ir pielikuši milzīgas pūles, lai garantētu drošību Olimpisko spēļu laikā. Tiek izmantotas modernākās izlūkošanas tehnoloģijas, ir iesaistīti milzīgi armijas resursi. Problēma ir tāda, ka šāda veida uzbrukumus ir ļoti grūti novērst. Absolūti drošības pasākumi varbūt arī ir labi, taču ar tiem nepietiek," norāda Soldatovs.
Ir nepieciešams mēģināt uzbrukumus novērst un laicīgi ievākt nepieciešamo informāciju. Taču šajā jautājumā Krievijas specdienestiem ir zināmas problēmas," pauž drošības analītiķis.
Vienlaicīgi kļuvis zināms, ka Krievijas drošības spēki uz olimpiādes laiku ir aizlieguši pilnīgi jebkādu šķidrumu ienešanu lidmašīnās. Tas attiecas arī uz medikamentiem un bērnu pārtiku. Tāpat Krievijas pasts pārbaudīs visas vēstules un cita veida pasta sūtījumu uz Krasnodaras apgabalu.
Kā norāda ietekmīgais izdevums „Time", vērienīgie drošības pasākumi praktiski ir pārvērtuši Sočus par kara zonu. Vairāki drošības eksperti izdevumam pauduši pārliecību, ka drošības prasības, visticamāk, izraisīs šoku gan sportistiem, gan līdzjutējiem, kuriem būs ļoti grūti saglabāt olimpisko garu ielenkta cietokšņa iekšienē. Savukārt vietējiem iedzīvotājiem daudz lielāki svētki būs nevis olimpiādes atklāšanas, bet gan slēgšanas ceremonija, kas simbolizēs atgriešanos pie normālas dzīves.