Rinkēvičs: Sīrijas kara noziegumi jānodod starptautiskai kriminālizmeklēšanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, piedaloties 23. Eiropas Savienības (ES) un Līča Sadarbības padomes valstu ministru sanāksmē Bahreinā, aicināja nodot Starptautiskās Kriminiāltiesas izmeklēšanai visus Sīrijas kara noziegumus.

Sanāksmes laikā Rinkēvičs vērsa uzmanību uz situācijas attīstību Sīrijā, īpaši uzsverot ilgstošo vardarbību un humanitārās situācijas pasliktināšanos.

„Starptautiskajai sabiedrībai konsekventi jāpieprasa humanitāro normu ievērošana ne tikai no pašreizējā prezidenta Asada režīma, bet arī no opozīcijas grupām. Starptautiskās Krimināltiesas izmeklēšanā būtu jānodod visi gadījumi par Sīrijas kara noziegumiem un cilvēktiesību neievērošanu,” uzsvēra Rinkēvičs.

Ministrs vienlaikus pauda cerību, ka iespējami tuvākā laikā tiks organizēta starptautiska miera konference, lai politiskā ceļā risinātu situāciju Sīrijā.

Eiropas Savienības un Līča Sadarbības padomes laikā ministri pārrunāja aktualitātes saistībā ar Tuvo Austrumu miera procesu, situāciju Irākā, Irānā, Jemenā, Mali un Mjanmā, kā arī cīņu pret globālo terorismu un pirātismu. Ministri apsprieda arī jautājumu par Brīvās tirdzniecības līguma noslēgšanu.

Rinkēvičs tikās arī ar Bahreinas ārlietu ministru šeihu Halīdubin Ahmedubin Mohamedu Al Halīfu.

Sarunas laikā abi ministri vienojās tuvākajā laikā organizēt Bahreinas atbildīgo amatpersonu un uzņēmēju vizīti Latvijā, kā arī sarīkot Latvijas un Bahreinas uzņēmēju forumu. Tas dotu stimulu abu valstu ekonomisko attiecību veicināšanai un ļautu definēt jaunas sadarbības jomas. E.Rinkēvičs aicināja Bahreinas pusi apsvērt investīciju iespējas Latvijā, sarunas laikā iesniedzot vairākus investīciju piedāvājumus.

Pārrunājot abu valstu divpusējās attiecības, Latvijas un Bahreinas ārlietu ministri nolēma turpmāk rīkot konsultācijas Ārlietu ministriju līmenī, kuru ietvaros tiktu apspriesti kā divpusējie, tā reģionālie jautājumi. Ministri vienojās atsākt un iespējami tuvākā laikā pabeigt sarunas par Gaisa satiksmes līguma starp Latviju un Bahreinu noslēgšanu. Šis līgums būtu nozīmīgs ieguldījums abu valstu aviācijas sadarbības stiprināšanā.

Sarunas laikā ministri apsprieda arī situāciju reģionā, tai skaitā stāvokli Irānā un Ēģiptē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti