Rīta intervija

Pētersone: konkurss uz jauno VID vadītāja amatu ir izgāzies

Rīta intervija

«Rīgas centrāltirgus» grasās cīnīties pret nelegālajiem pārtikas tirgoņiem

Rinkēvičs: Cīņā ar terorismu visi «pareizie» lēmumi ES ir pieņemti; neveicas ar izpildi

Rinkēvičs: Cīņā ar terorismu visi «pareizie» lēmumi ES ir pieņemti; neveicas ar to izpildi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Cīņā ar terorismu visi "pareizie" lēmumi Eiropas Savienībā (ES) jau ir pieņemti, bet ne pārāk veicas ar šo lēmumu izpildi, to intervijā Latvijas Radio atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība").

"Te nu ir jāpiekrīt kolēģiem, kas saka – visi pareizie lēmumi jau sen ir pieņemti. Mums ne pārāk veicas ar daudzu lēmumu izpildi," atzina ministrs.

Piemēram, samērā sen panākta vienošanās par pasažieru datu reģistra izveidi, taču ļoti ilgs laiks pagājis, līdz šī direktīva ratificēta Eiropas Parlamentā. Latvijā attiecīgais likumprojekts iesniegts Saeimā, kur to varētu pieņemt šoruden.

Turklāt, vairākās valstīs, pēc ārlietu ministra teiktā, problēma nav pat ES līmenī, bet valsts iekšienē. "Kur viens specdienests nerunā ar otru un visi kopā nerunā ar policiju un otrādi.

Diemžēl pēdējā laikā pamatproblēma daudzās valstīs ir informācijas apmaiņa starp drošības iestādēm un tikai tad nāk nākamais līmenis – sadarbība Eiropā,” sprieda Rinkēvičs.

Pēc ministra sacītā, ir arī saprotamas drošības iestāžu bažas – tie nevēlas pārāk dalīties ar savā rīcībā esošo informāciju, lai aizsargātu bieži vien kādus vērtīgus avotus un lai nepieļautu to, ka šī informācija nokļūst nepareizajās rokās.

"Taču, no otras puses, mēs labi saprotam, ka šis sadarbības trūkums arī pastiprinās riskus. Tāpēc, ja runājam par sadarbību, par informācijas apmaiņu, tad, manuprāt, lielākā daļa lēmumu ir pieņemti. Daļa no tiem labāk vai sliktāk tiek pildīti, daļa nē," norādīja ārlietu ministrs.

Pēc viņa teiktā, ES plānots runāt par informācijas apmaiņas iespējām ar tā sauktajām Līča valstīm, starp kurām ir, piemēram, Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti.

"Tomēr mēs redzam, ka, tā vai citādi bieži vien sniedzot atbalstu kaut vai Sīrijā tam vai citam opozīcijas grupējumam, vienu otru reizi nauda vai kāds cits resurss nonāk arī nepareizajās rokās.

Tā kā šeit mums tiešām ir varbūt vēl daudzas lietas, kas vēl ir jārunā ar reģiona valstīm, kas ir ārpus Eiropas" atzina ārlietu ministrs.

Tāpat ir pieņemts lēmums par vienoto ES robežas un krasta apsardzi, un tai ir jāsāk strādāt. "Daļa no lēmuma izpildes objektīvi tikai sākas, jo ne vienmēr var tā – ka šodien tu nolēmi un rīt jau ir dienests izveidots. Tas prasa nedēļas un pat mēnešus."

Ministrs norādīja, ka cīņā ar terorismu neko vairāk lēmumu pieņemšanas jomā ES izdarīt vairs nevar un vairāk ir jākoncentrējas uz pieņemto lēmumu izpildi. "Te nu ir vēl diezgan daudz darāmā," noteica Rinkēvičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti