«Reportieri bez robežām»: šogad nogalināti 49 žurnālisti

Šogad pasaulē nogalināti 49 žurnālisti, kas ir vēsturiski zems rādītājs, taču pieaudzis ieslodzīto žurnālistu skaits. Tā savā ikgadējā pārskatā ziņo nevalstiskā organizācija “Reportieri bez robežām”.

49 pasaulē dzīvību zaudējušie žurnālisti ir zemākais nogalināto skaits šajā profesijā kopš 2003. gada. Vidēji pēdējā desmitgadē ik gadu dzīvību zaudējuši 80 žurnālisti. Aptuveni divas trešdaļas no viņiem nogalināti profesionālās darbības dēļ, pārējie dzīvību zaudējuši konflikta un kara zonās.

Šogad situācija žurnālistiem kļuvusi drošāka Sīrijā, Irākā, Jemenā un Afganistānā, tikmēr Latīņamerika kā reģions kļuvis tikpat bīstams kā Tuvie Austrumi. Īpaši bīstama bijusi Meksika, kur žurnālisti nogalināti saistībā ar ziņošanu par narkotiku karteļu darbību.

Tikmēr aiz restēm šogad nonākuši gandrīz 400 žurnālisti, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir 12% pieaugums. Teju puse no viņiem ieslodzīti Ķīnā, Ēģiptē un Saūda Arābijā.

KONTEKSTS:

Parīzē bāzētā bezpeļņas organizācija “Reportieri bez robežām” dibināta 1985. gadā, lai cīnītos par brīvas informācijas apriti un preses brīvību, kā arī pret cenzūru. Organizācija arī palīdz žurnālistiem un medijiem, kuri ir finansiāli vai fiziski apdraudēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti