Redinga: Būtu smieklīgi, ja divi luksemburgieši cīnītos par EK vadītāja amatu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir atlicis mazāk par mēnesi, un priekšvēlēšanu kampaņa ir iegājusi finiša taisnē. Uz vietu Eiropas Parlamentā pretendē arī septiņi pašreizējie Eiropas Komisijas (EK) locekļi, tostarp tieslietu komisāre Viviāna Redinga no Luksemburgas. Viņa ir pazīstama ar skaļiem un asiem izteikumiem. Un kādu laiku tika pieļauts, ka Redinga varētu kandidēt arī uz EK priekšsēdētājas krēslu. Tomēr viņa piekāpās par labu savam tautietim Žanam Klodam Junkeram.

Tieslietu komisāre Viviāna Redinga ir Eiropas politikas ilgdzīvotāja. EK viņa strādā jau trešo sasaukumu, proti, 15 gadus. Un tagad viņa vēlas strādāt Eiropas Parlamentā. Pirms kļūt par tieslietu komisāri, Redinga atbildēja par telekomunikācijas un interneta nozari. Viens no redzamākajiem lēmumiem, kas toreiz pieņemts, bija viesabonēšanas tarifu limiti.

Pati Redinga gan apgalvo, ka tas nav būtiskākais, ko viņa ir paveikusi: „Cilvēki ne vienmēr zina un atceras svarīgākos lēmumus, bet gan drīzāk tos, kas skar viņu kabatas vai ikdienu. Tajā laikā, kad es ieviesu limitu viesabonēšanas tarifiem, es arī pilnībā reformēju telekomunikācijas tirgu, kas bija ļoti svarīgi Eiropas ekonomikai. Ar šo reformu ir saistīti miljardus eiro vērti uzņēmumi, un tā ļāva radīt jaunas darbavietas. Bet šādi lēmumi nepaliek iedzīvotāju prātos, jo tie viņus neskar tieši.”

Ņemot vērā, ka Redingas pārstāvētā partija - Kristīgie demokrāti - šobrīd Luksemburgā atrodas opozīcijā, viņas izredzes vēlreiz kļūt par komisāri ir diezgan nelielas. Tādēļ politiķe cer uz darbu Eiropas Parlamentā: „Man patīk komisāres darbs, man patīk politiķes darbs, tādēļ paskatīsimies, ko man nesīs nākotne.”

Kādu brīdi Redinga tika apsvērta kā nopietna kandidāte uz EK priekšsēdētājas amatu. Tomēr vēlāk, kad par savu vēlmi kandidēt paziņoja viņas tautietis un partijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers, Redinga no atkāpās no ieceres ieņemt, iespējams, nozīmīgāko politisko posteni Eiropas Savienībā.

„Es varētu būt bijusi kandidāte, bet redziet, ar vienu luksemburgieti pietiek. Jūs taču nevarat iedomāties divus luksemburgiešus, kas sacenšas viens ar otru! Tas būtu bijis smieklīgi,” saka Redinga.

Tieslietu komisāre ir pazīstama arī kā liela sieviešu tiesību aizstāve. Viņa atbalsta arī ideju par dzimumu kvotām lielajos uzņēmumos. Tomēr uz vadošajiem amatiem Eiropā pašreiz pretendē gandrīz tikai vīrieši.

„Uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja krēslu ir tikai divi vadošie kandidāti. Un tā ir sanācis, ka viņi abi ir vīrieši. Es ceru, ka sievietes ieņems daudzus citus amatus, kas būs jāaizpilda tuvākajos mēnešos un gados.

Sievietes ir parādījušas, ka viņas var strādāt Eiropas politikā kopīgo interešu labā ne sliktāk kā vīrieši," saka Redinga.

Nākotnē Redinga cer, ka Eiropas Parlaments būs vēl spēcīgāks, bet Komisijas priekšsēdētājs, kas pēc savas būtības ir Eiropas līmeņa premjers, tiks ievēlēts tiešās vēlēšanās. Bet tādēļ būtu jāmaina likumi.

Otrdien pulksten 15.30 sabiedrisko mediju portālā lsm.lv iespējams skatīties diskusiju ar četriem vadošajiem kandidātiem uz Eiropas Komisijas priekšsēdētāja krēslu - Martinu Šulcu, Giju Verhofštatu, Žanu Klodu Junkeru un Ska Kelleri. Lai gan diskusija būs angliski, tajā būs jautājums arī no Rīgas.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 24. maijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti