PVO nesasniegs mērķi līdz gada beigām vakcinēt pret Covid-19 vismaz 40% iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) nesasniegs savu mērķi līdz gada beigām vakcinēt pret Covid-19 40% iedzīvotāju katrā valstī, sevišķi no šī mērķa atpaliekot Āfrikā.

No PVO ietilpstošajām 194 valstīm aptuveni puse nesasniegs šo mērķi. Aptuveni 40 valstīs vakcinēti tikai nepilni 10% iedzīvotāju.

PVO šajā situācijā vaino vakcīnu uzkrāšanu, sevišķi bagātajās Rietumu valstīs, kur jau sākta balstvakcinācija.

Pasaulē līdz šim izlietoti vairāk nekā 8,6 miljardi Covid-19 vakcīnu devu, bet vairums turīgajās valstīs, kurām pietika resursu atsevišķu līgumu noslēgšanai ar vakcīnu ražotājiem.

Desmitiem valstu paļaujas uz piegādēm no ANO atbalstītās vakcīnu programmas COVAX, kuras mērķis ir nodrošināt vakcīnu pieejamību nabadzīgajās valstīs.

Turīgās valstis ir izpelnījušās kritiku par nepietiekamu atbalstu COVAX un globālās vienlīdzības nodrošināšanai vakcīnu pieejamībā.

Tomēr pēdējās nedēļās vakcīnu piegādes COVAX ietvaros ir pieaugušas. Līdz decembra pēdējai nedēļai COVAX ietvaros bija piegādāti 722 miljoni devu.

Kamēr Vācijā izlietota 171 vakcīnas deva uz 100 iedzīvotājiem, Madagaskarā izlietotas nepilnas 2,7 devas uz 100 iedzīvotājiem, bet Kongo Demokrātiskajā Republikā tikai 0,32 devas.

Farmācijas nozare uzskata, ka vakcīnu trūkums nav vainīgs šajās krasajās atšķirībās.

Starptautisko Farmaceitisko līdzekļu ražotāju asociāciju federācija (IFPMA) aplēsusi, ka decembrī vien saražoti 1,4 miljardi vakcīnu devu.

Federācija norāda, ka daudzās valstīs sabiedrība ir skeptiski noskaņota pret vakcinēšanos un daudzās ir problēmas ar vakcīnu izplatīšanu.

Taču PVO apgalvo, ka daudzas valstis būtu gatavas veikt vakcinēšanu, ja saņemtu devas organizētā veidā un laicīgi.

Daudzas bagātās valstis ir solījušas ziedot kopumā vairāk nekā miljardu Covid-19 vakcīnu devu. Tomēr saskaņā ar PVO datiem bieži paiet ilgs laiks, līdz šie solījumi tiek izpildīti.

Daļai ziedoto vakcīnu devu arī palicis neilgs laiks līdz derīguma termiņa beigām, kas vēl vairāk apgrūtina šo devu izplatīšanu un izlietošanu nabadzīgajās valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti