Rīta Panorāma

Ukrainas tautai pasniedz EP Saharova balvu

Rīta Panorāma

Santa Klauss Somijā gatavojas saspringtākam darba posmam

PVO Covid-19 ārkārtas stāvokli varētu atcelt nākamgad

PVO Covid-19 ārkārtas stāvokli varētu atcelt nākamgad

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) cer, ka nākamgad varēs atcelt Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto globālo veselības jomas ārkārtas stāvokli. Tomēr šis vīruss neizzudīs, un valstu valdībām arī turpmāk jāīsteno nepieciešamie profilakses pasākumi.

PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss pauda cerību, ka nākamgad pandēmijas vairs nebūs. Viņš vienlaikus paskaidroja, ka šis jēdziens nav iekļauts Starptautiskajos veselības noteikumos, tāpēc oficiāli pasludināt beigas nav iespējams.

Tomēr visām valstīm vajadzēs turpināt mācīties, kā pārvaldīt koronavīrusu, tāpat kā gripu un citus līdzīgus vīrusus, kas patlaban intensīvi izplatās pasaulē.

Ir daudz izaicinājumu, jo attīstības valstīs ar zemiem ienākumiem pret Covid-19 vakcinējies tikai katrs piektais iedzīvotājs. Pasaulē arī nav vienlīdzīgas piekļuves diagnostikai un ārstēšanai.

Saglabājas uzraudzības nepilnības, kas var traucēt atklāt jaunus koronavīrusa variantus. Tomēr cīņā pret infekciju ir efektīvi instrumenti – vakcīnas, medikamenti un rīcības normas.

Cerīga ir arī informācija par citām infekcijām. Pēdējā laikā pērtiķu baku gadījumu skaits samazinājies par apmēram 90%. Bet Ugandā kādu laiku nav atklāti jauni Ebolas vīrusa gadījumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti