PVO: 90% pasaules iedzīvotāju ir kaut kāda imunitāte pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) aplēsusi, ka 90% pasaules iedzīvotāju ir kaut kāda imunitāte pret Covid-19, taču brīdinājusi, ka vēl var parādīties jauni vīrusa varianti.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss piektdien norādīja, ka neuzmanība atstāj durvis vaļā jaunam vīrusa variantam, kas var izspiest pašreiz dominējošo omikrona variantu.

"PVO aplēses liecina, ka vismaz 90% pasaules iedzīvotāju tagad ir zināma imunitāte pret SARS-CoV-2 iepriekšējas inficēšanās vai vakcinācijas dēļ," paziņoja Tedross.

"Mēs esam daudz tuvāk tam, lai varētu teikt, ka pandēmijas ārkārtējā fāze ir beigusies, taču mēs vēl neesam tur," viņš piebilda.

"Nepilnības uzraudzībā, testēšanā (..) un vakcinācijā turpina radīt ideālus apstākļus jaunam problemātiskam variantam, kas varētu izraisīt ievērojamu mirstību," brīdināja Tedross.

Viņš norādīja, ka pagājušajā nedēļas nogalē apritēja gads, kopš PVO pasludināja omikronu par Covid-19 variantu, kas rada bažas. Kopš tā laika omikrons kļuvis par dominējošo variantu.

Tedross sacīja, ka pašlaik cirkulē vairāk nekā 500 ļoti lipīgu omikrona paveidu, kas visi spēj izlauzties cauri imunitātei, lai gan neizraisa tik smagu saslimšanu kā iepriekšējie varianti.

Kopš pandēmijas sākuma valstis ziņojušas PVO par 6,6 miljoniem Covid-19 izraisītu nāves gadījum, bet patiesais mirušo skaits ir daudz lielāks.

Tedross sacīja, ka pagājušajā nedēļā miruši vairāk nekā 8500 cilvēku, kas nav pieņemami pandēmijas trešajā gadā, kad ir tik daudz instrumentu, lai novērstu saslimšanu un glābtu dzīvības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti