Dienas notikumu apskats

LM rosina viesģimenēm ārzemēs sūtīt vecākus bērnunamu un aizbildņu bērnus

Dienas notikumu apskats

Eiropas Drošības centra eksperts: Cīņai ar viltus ziņām jāizglīto sabiedrība

Putins paziņo par atkārtotu kandidēšanu uz Krievijas prezidenta amatu

Putins paziņo par atkārtotu kandidēšanu uz Krievijas prezidenta amatu

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins trešdien, 6. decembrī, paziņojis par nodomu kandidēt arī 2018. gadā gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās. Putins par savu lēmumu paziņoja, tiekoties ar automobiļu rūpnīcas darbiniekiem Ņižņijnovgorodas pilsētā.

Krievijas politiskā intriga ir atrisināta – Putins ir publiski apstiprinājis, ka piedalīsies nākamajās valsts prezidenta vēlēšanās. Vēl no rīta, kad viņš apmeklēja brīvprātīgo jauniešu balvu pasniegšanas ceremoniju, Putins skaidri neatbildēja uz šo jautājumu.

"Vienmēr katram cilvēkam šis ir ļoti atbildīgs lēmums. Jo par motīvu šādam lēmumam var būt tikai vēlme uzlabot mūsu valsts iedzīvotāju dzīvi, padarīt mūsu valsti spēcīgāku, drošāku un mērķētu uz nākotni. Un panākt šo mērķi var tikai vienā gadījumā: ja cilvēki uzticas un atbalsta. (..) Tādēļ, ja jau jūs man esat uzdevuši šādu jautājumu, es gribu vaicāt arī jums. Ja es šādu lēmumu pieņemšu, vai jūs un jūsu domubiedri mani atbalstīsiet?" vaicāja Putins.

Jautājums par dalību vēlēšanās izskanēja arī pēcpusdienā, kad Putins tikās ar automobiļu rūpnīcas GAZ darbiniekiem Ņižņijnovgorodā. Kāds no klātesošajiem ir aicinājis prezidentu uzdāvināt rūpnīcas darbiniekiem dāvanu tās 85 jubilejā un apstiprināt, ka viņš piedalīsies vēlēšanās, jo visi zālē sanākušie atbalstot Putinu.

Saņemot publiskus atbalsta solījumus gan no jauniešiem, gan no strādniekiem, Putins paziņojis, ka kandidēs. "Es izvirzīšu savu kandidatūru Krievijas prezidenta amatam," viņš sacījis.

Jāatzīmē, ka tikšanās ar jauniešiem bija būtiska Krievijas prezidenta publiskajam tēlam, jo tieši skolēni un studenti pārsvarā piedalās opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija rīkotajos protesta mītiņos. Savukārt gados vecākie iedzīvotāji lielākoties sliecas atbalstīt Putinu, daļēji tāpēc, ka baidās no pārmaiņām.

Otra kandidāte uz prezidenta amatu Ksenija Sobčaka tikšanās laikā ar vēlētājiem sacīja, ka Putina lēmums nav nekāds pārsteigums.

“Vai tas ir kāds pārsteigums? Vai šajā zālē ir kaut viens cilvēks, kuram šīsdienas ziņa kļuva par pārsteigumu? Bet kāpēc tad bija jātaisa tik liela intriga? Jo tie arī ir briesmīgi meli, briesmīga nepatiesība.

"Es padomāšu". "Es pieņemšu lēmumu". "Es ņemšu vērā jūsu viedokli". Tas viss ir nepatiesība. Šādi lēmumi tiek pieņemti ilgu laiku iepriekš un secīgi. Iet gadi, un tad, kad piedzima tie, kuriem šoreiz būs 18 gadi un viņi varēs pirmo reizi balsot, jau tad pie varas bija Putins. Pastāv iespēja, ka tad, ka viņi mirs, arī būs vēl būs Putins," sprieda Sobčaka.

Putins bija Krievijas prezidents laikā no 2000. gada līdz 2008. gadam. Pēc diviem termiņiem amatā viņš laikā no 2008. līdz 2012. gadam ieņēma Krievijas premjerministra posteni, bet prezidenta amatā bija Dmitrijs Medvedevs. Savukārt 2012. gadā Putins atkal kļuva par Krievijas pirmo personu, vēsta Ria.ru.

Krievijas Federācijas prezidenta vēlēšanas notiks 2018. gada 18. martā. Daži Krievijā joko, ka tās vairs nav jādēvē par prezidenta vēlēšanām, bet gan par Putina vēlēšanām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti