Putins pārmet Obamam naidīgu attieksmi pret Krieviju

Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien pārmetis ASV prezidentam Barakam Obamam naidīgu attieksmi pret Krieviju un brīdinājis nemēģināt šantažēt Maskavu.

Putina izteikumi acīmredzot ir atbildes reakcija uz Obamas runu ANO Ģenerālajā asamblejā pagājušajā mēnesī, kad ASV prezidents ierindoja Krievijas agresiju Austrumukrainā globālo draudu vidū kopā ar teroristu organizāciju "Islāma valsts" un Ebolas vīrusa uzliesmojumu Rietumāfrikā.

"Kopā ar ierobežojumiem, kas vērsti pret visiem mūsu ekonomikas sektoriem, ir grūti nosaukt šādu pieeju citādi kā naidīgu," serbu laikrakstam "Politika" norādīja Putins, kuram ceturtdien plānota vizīte Serbijā.

"Mēs ceram, ka mūsu partneri sapratīs, cik pārgalvīgi ir mēģināt šantažēt Krieviju, un atcerēsies, ko nesaskaņas starp lieliem kodolspēkiem var nodarīt stratēģiskajai stabilitātei," paziņoja Putins.

Viņš arī pārmeta Vašingtonai jaukšanos Krievijas lietās un apgalvoja, ka ASV izprovocējušas krīzi Ukrainā un tad novēlušas vainu uz Krievijas pleciem.

"Vašingtona aktīvi atbalstīja Maidana protestētājus un sāka vainot Krieviju krīzes izprovocēšanā, kad tās protežē Kijevā caur savu ārprātīgo nacionālismu pavērsa nozīmīgu Ukrainas daļu pret to un iemeta valsti pilsoņkarā," norādīja Putins.

Prezidents paziņoja, ka Krievija ir gatava strādāt pie attiecību uzlabošanas, bet tikai tādā gadījumā, ja tās intereses patiesi tiks ņemtas vērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti