Prezidenta vēlēšanās Tunisijā sacentīsies 26 kandidāti

Svētdien, 14. septembrī, Tunisijā notiek prezidenta vēlēšanās – otrās demokrātiskās prezidenta vēlēšanās šajā Ziemeļāfrikas valstī pēc Arābu pavasara revolūcijas. Uz valsts galvas amatu pretendē 26 kandidāti ar dažādiem politiskajiem uzskatiem – islāmisti, sekulāristi, populisti un 2011.gada revolūcijā gāztā režīma piekritēji.

Vēlēšanās Tunisijā sacentīsies 26 kandidātiGints Amoliņš

  Vēlēšanas bija paredzētas oktobrī, taču tās pārcēla uz šodienu pēc tam, kad jūlijā 92 gadu vecumā nomira Tunisijas prezidents Badži Kaids as Sabsi. 2014.gadā viņš kļuva par pirmo demokrātiski ievēlēto Tunisijas prezidentu. Vēlēšanām reģistrējušies septiņi miljoni balsotāju.

  Kaut Tunisiju uzskata par vienīgo demokrātiskās pārejas veiksmes stāstu pēc 2011.gada Arābu pavasara revolūcijas, tai jācīnās ar sociālajām un ekonomiskajām problēmām, uz ko arī koncentrējās priekšvēlēšanu kampaņa. Tūrisma sektors cietis teroraktu dēļ, nesekmējas ar bezdarba samazināšanu, kas ir 15% līmenī. Vienlaikus dzīves dārdzība kopš 2016.gada pieaugusi par vairāk nekā 30%.

  Vēlēšanu iznākumu ir grūti prognozēt. Taču no 26 kandidātiem par favorītu tiek uzskatīts mediju magnāts Nābils Karuī. Viņš patlaban atrodas ieslodzījumā. Augustā Karuī aizturēja uz apsūdzību pamata par naudas atmazgāšanu un nodokļu nemaksāšanu, tikai dažas dienas pirms kampaņas sākuma. Karuī atbalstītāji apsūdzēja premjerministru Jusefu Šahedu, kurš arī kandidē, par sava oponenta aizturēšanas sarīkošanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti