Pretrunīgas ziņas par pamieru Sīrijas ziemeļaustrumos

Sīrijas armijas pārstāvji ziņo, ka panākuši vienošanos ar kurdu nemierniekiem par pamieru valsts ziemeļaustrumu pilsētā Hasekā. Tomēr kurdi šo informāciju neapstiprina.  

Prezidentam Bašaram al Asadam lojālo spēku pārstāvji ziņo, ka sarunas notiek ar Krievijas starpniecību. Sarunu laikā panākta vienošanās par kauju izbeigšanu un armijas atgriešanos pozīcijās, ko kopš trešdienas ieņēma kurdi.

Vietējie žurnālisti informē, ka septiņus kontrolpunktus pārņēmuši Asada spēki, bet trīs kontrolpunktus pilsētas dienvidos joprojām kontrolē kaujinieki.

Savukārt kurdu grupējumu pārstāvji norāda, ka vienošanās nav panākta, tomēr pirmdien, 22.augustā, sarunas ar pretiniekiem turpināsies.

Pagājušajā nedēļā Hasekā izcēlās  sadursmes starp kurdiem, kuri kontrolē divas trešdaļas pilsētas, un oficiālo valdību atbalstošajiem kaujiniekiem. Sīrijas armijas aviācija arī sāka gaisa triecienus pa nemierniekiem, kurus atbalsta Amerikas Savienotās Valstis.

Jau ziņots, ka pilsoņu karš Sīrijā notiek kopš 2011.gada. Cīņās starp prezidentam Bašaram al Asadam lojāliem spēkiem un dažādiem nemiernieku grupējumiem nogalināti aptuveni 270 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti