Tāpat Porošenko izteicies, ka jāsoda būtu ne tikai Ukrainas austrumos karojošie ''vāgnerieši'', bet arī augstākās Krievijas amatpersonas.
Pagājušā gada jūlija beigās netālu no Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas esošajā sanatorijā “Belorusočka” tika aizturēti 33 Krievijas pilsoņi. Kā izrādījās, viņi visi darbojas privātajā militārajā kompānijā “Vagner”.
Krievijas puse apgalvoja, ka Baltkrievija ir bijis tranzīta punkts kaujinieku tālākajā ceļā uz kādu Latīņamerikas valsti.
Taču Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka galamērķis ir bijusi Baltkrievija un uzdevums ir bijis destabilizēt situāciju pirms Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām.
Baltkrievijas kaimiņvalsts Ukraina nekavējoties pieprasīja Baltkrievijai izdot daļu no kaujiniekiem Ukrainai par viņu līdzdalību nelikumīgajos bruņotajos grupējumos Ukrainas austrumu reģionos.
Taču neilgi pēc vēlēšanām Minska visas izvirzītās apsūdzības ''vāgneriešiem'' atcēla un nodeva šīs personas atpakaļ Krievijai. Tās prezidents Vladimirs Putins savukārt apgalvoja, ka ''vāgneriešus'' ir bijis plānots ievilināt Ukrainā kopīgas ukraiņu un amerikāņu specoperācijas laikā.
Kā paziņojis bijušais Ukrainas prezidents Petro Porošenko, tieši viņš savulaik bija ierosinājis šo specoperāciju.
“Es gribu uzsvērt, ka jau 2018. gada beigās tā brīža bruņoto spēku virspavēlnieks Petro Porošenko sankcionēja šīs operācijas veikšanu. Es neļaušu aizbēgt no atbildības par pastrādātajiem noziegumiem un dzimtenes nodevību. Mums ir jānosēdina uz apsūdzēto sola tie, kuri ir saistīti ne tikai ar ukraiņu nogalināšanu kaujas laukā okupācijas laikā, bet arī tos, kuri bija iesaistīti noziedzīgo pavēļu došanā. Tostarp tas attiecas uz Krievijas augstāko vadību, kurai jāstājas starptautiskās tiesas priekšā. Es ļoti uzstājīgi iesaku izveidot pagaidu izmeklēšanas komisiju un nopratināt visus procesa dalībniekus, kā arī nekavējoties atstādināt no amata tos, kuri var ietekmēt šīs izmeklēšanas objektivitāti, neatkarību un godīgumu. Un šai izmeklēšanai noteikti ir jāturpinās,” paziņoja Porošenko.
Ukrainas Drošības dienests bija plānojis ierosināt izmeklēšanu par iespējamo Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un viņa tuvāko aprindu iespējamo saistību ar informācijas noplūdi par gaidāmo operāciju. Taču pēc aicinājumiem pārbaudīt prezidenta administrācijas tā brīža vadītāju Andreju Jermaku ar melu detektoru Aizsardzības ministrijas galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Vasīlijs Burba ar prezidenta pavēli no amata tika atstādināts.
Atliek vien prognozēt, ka šāda asā bijušā prezidenta Porošenko kritika sava politiskā pēcteča Zelenska virzienā tikai pastiprinās abu politiķu sāncensību, kas bija jūtama Zelenska prezidentūras pirmajā gadā. Grūti prognozēt, vai tas veicinās Porošenko politisko popularitāti, taču Zelenska reitingi pašlaik ir ievērojami nokritušies.