Polijas prezidents paraksta likumu par «poļu nāves nometnēm»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Polijas prezidents Andžejs Duda parakstījis pretrunīgi vērtēto likumu, kas paredz cietumsodu par jēdziena "poļu nāves nometnes" lietošanu. Vilšanos par lēmumu jau paudušas Amerikas Savienoto Valstu, Izraēlas, Ukrainas un citu valstu amatpersonas.

Prezidents norādīja, ka likums pieņemts, lai aizsargātu Polijas cieņu un vēsturisko patiesību. Tas arī respektē to cilvēku jūtas, kuriem holokausta jautājums ir īpaši nozīmīgs.

Polijas prezidents arī solīja dokumentu nosūtīt Konstitucionālajam tribunālam, lai pārbaudītu tā atbilstību konstitūcijai.

Likums nav attiecināms uz mākslas vai zinātniskiem darbiem, tomēr ASV un Izraēla uzskata, ka tas varētu ierobežot diskusijas par holokaustu.

Savukārt Ukrainas pārstāvji norādīja, ka tajā paredzēti sodi arī par ukraiņu nacionālistu Otrā pasaules kara laikā pastrādāto noziegumu noliegšanu.

Jau ziņots, ka iepriekš Polijas Senāts apstiprinājis pretrunīgi vērtēto likumu, kas paredz cietumsodu par "poļu nāves nometņu" pieminēšanu, vēršoties pret praksi šādi saukt nacistiskās Vācijas ierīkotās koncentrācijas nometnes Polijas teritorijā.

Polija jau ilgi iebildusi pret ārvalstu mediju praksi nacistiskās Vācijas 2.pasaules karā uzbūvētās koncentrācijas nometnes okupētās Polijas teritorijā, kā Aušvicu un citas, dažkārt dēvēt par „poļu nāves nometnēm”.

Varšavas ieskatā, tas netieši norāda uz Polijas valsts līdzdalību nacistu noziegumos, nomelno un ceļ neslavu valstij un poļu tautai. Īpaši asi Polijas reaģējusi uz gadījumiem, kad šī frāze izskanējusi vācu medijos. Pirms dažiem gadiem, pieminot šo frāzi, poļus sadusmoja arī nu jau bijušais ASV prezidents Baraks Obama, par ko viņš drīz pēc tam atvainojās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti