Polijā konstatē noplūdi no naftas vada «Družba»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Polijā konstatēta naftas noplūde no cauruļvada "Družba". Bojājums ir atzarā, pa kuru nafta no Krievijas tiek piegādāta Vācijai. Bojāto cauruļvada daļu nācās slēgt, bet otra līnija strādā bez izmaiņām. Tā paziņojis cauruļvadu operatora uzņēmums "Pern" Polijā.

"Družba" ir pasaulē lielākā naftas cauruļvadu sistēma. Tās kopējais garums ir 8900 kilometru. "Družba" tika uzbūvēta pagājušā gadsimta 60. gados. Pa šo cauruļvadu sistēmu naftu no Urāliem pa diviem atzariem, kas ved caur Ukrainu un Baltkrieviju, sūknē uz Eiropu.

Polijas varasiestādes veic notikušā izpēti.

"Šobrīd mēs analizējam šo situāciju. Es varu apstiprināt, ka noplūde atrodas dažu desmitu kilometru attālumā no Plockas pilsētas. Visi dienesti ir uz vietas, tostarp ugunsdzēsēji un drošības dienesti, un mēs šobrīd analizējam cēloņus," vēsta Polijas Klimata un vides ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ādams Gibružē-Četvertinskis.

"Ūdens un eļļas maisījums ir tā viela, ko mēs tagad izvedam. Jo, ņemot vērā, ka cauruļvada iekšpusē ir nafta, no noplūdēm uz lauka ir izveidojies tāds kā baseins, kur sajaukusies nafta, ūdens un dubļi," skaidro Polijas VUGD pārstāve Malgožata Jarocka-Krževovska.

"Šobrīd vietējiem iedzīvotājiem draudu nav. Ir izveidota īpašā zona. Teritorija tiek nodrošināta pret ugunsgrēku izraisīšanos," uzsver Polijas ugunsdzēsības dienesta pārstāvis Mariušs Bladoševskis.

Polija pieļauj, ka naftas vads, visticamāk, cietis avārijas dēļ, nevis apzināti bojāts. Nesen, septembra beigās, četras noplūdes tika atklātas Krievijas gāzi eksportējušajos "Nord Stream" gāzes vados Baltijas jūrā, un tiek uzskatīts, ka tas noticis sabotāžas dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti