Pētījums: pasaules iedzīvotāju skaits gadsimta vidū sasniegs 9,7 miljardus

Pasaules iedzīvotāju skaits līdz 2050.gadam palielināsies līdz 9,7 miljardiem no pašreizējā 7,1 miljarda, bet Indija apsteigs Ķīnu kā apdzīvotākā pasaules valsts, liecina trešdien publicēts Francijas zinātnieku pētījums.

Reizi divos gados iznākošajā Francijas Demogrāfijas studiju pētījumā (INED) prognozēts, ka līdz gadsimta beigām pasaules iedzīvotāju skaits sasniegs 10-11 miljardus.

Tādas prognozes atbilst arī Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO), Pasaules Bankas un citu cienījamu institūtu pētījumiem.

ANO pētījumā jūnijā tika prognozēts, ka pasaules iedzīvotāju skaits 2050.gadā sasniegs 9,6 miljardus, bet vismaz 60 gadu vecumu sasniegušo planētas iedzīvotāju skaits no pašreizējiem 841 miljona pieaugs līdz diviem miljardiem 2050.gadā un nepilniem trim miljardiem gadsimtu mijā.

INED norādīja, ka Āfrikā 2050.gadā dzīvos ceturtā daļa no pasaules iedzīvotājiem - ap 2,5 miljardiem pretstatā 1,1 miljardam pašlaik.

Ziņojuma autors Žils Pisons teica, ka Āfrikā sievietes vidēji laiž pasaulē 4,8 bērnus pretstatā 2,5 bērniem uz katru sievieti vidēji pasaulē.

Amerikas pasaules daļā dzīvojošo skaits līdz 2050.gadam pārsniegs miljarda atzīmi un tajās dzīvos 1,2 miljardi cilvēku pretstatā 958 miljoniem pašlaik.

Savukārt Āzijas iedzīvotāju skaits, saskaņā ar Francijas institūta prognozēm, palielināsies no pašreizējiem 4,3 miljardiem līdz 5,2 miljardiem 2050.gadā.

Pasaulē apdzīvotākās valstis pašlaik ir Ķīna ar 1,3 miljardiem iedzīvotāju, Indija ar 1,2 miljardiem, ASV ar 316,2 miljoniem, Indonēzija ar 248,5 miljoniem un Brazīlija ar 195,5 miljoniem iedzīvotāju.

Tomēr līdz 2050.gadam Indija apsteigs Ķīnu iedzīvotāju skaita ziņā, prognozē INED, lēšot, ka līdz šī gadsimta 50.gadam Indijas iedzīvotāju skaits pieaugs līdz 1,6 miljardiem, bet Ķīnas - saglabāsies pašreizējā 1,3 miljardu līmenī.

Nigērija, kas ir Āfrikas apdzīvotākā valsts, 2050.gadā apdzīvotības ziņā ierindosies trešajā vietā pasaulē ar 444 miljoniem iedzīvotāju. ASV paliks ceturtajā vietā - saskaņā ar Francijas institūta prognozēm gadsimta vidū tur dzīvos 400 miljoni cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt