Pētījums: Krievijas valsts mediji apiet Eiropas sankcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažas dienas pēc tam, kad Eiropas Savienība (ES) aizliedza Kremļa atbalstīto ziņu kanālu "Russia Today" (RT) par tā lomu propagandas izplatīšanā par karu Ukrainā, Krievijas mediju organizācija atkal iesaistījās spēlē. Kā atklājies domnīcas "Stratēģiskā dialoga institūts" pētījumā, RT ātri vien izveidoja daudz jaunu vietņu vācu, spāņu, franču un angļu valodā, kas joprojām ir pieejamas visā ES.

Pētnieki atklāja vismaz 12 vietnes, galvenokārt vācu vai spāņu valodā, kas bija precīzas "Russia Today" Vācijas vai Spānijas atzara kopijas.

Vēl 112 ziņu apkopošanas vietnes publicēja RT saturu kopā ar Rietumu mediju organizāciju saturu, visticamāk, lai gūtu naudu no tiešsaistes reklāmām.

Lai gan daudzas no šīm vietnēm joprojām ir samērā nezināmas, tās ir guvušas ievērību, izmantojot sociālos medijus vai parādoties "Google" meklējumos. Ar atsevišķām šīm vietnēm sociālajos tīklos "Facebook" vai "Twitter" dalījušies vairāki desmiti tūkstoši lietotāju.

Tas ļāva propagandas medijam sasniegt potenciāli miljoniem cilvēku visā 27 valstu blokā, tieši pārkāpjot ES sankcijas.

Tas rada jautājumus par to, cik efektīva bijusi Briseles īstenotā Kremļa dezinformācijas ierobežošana.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti