Pētījums: Igaunijā Covid-19 antivielas ir vairāk nekā 90% pieaugušo iedzīvotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Igaunijā vairāk nekā 90% pieaugušo organismā ir Covid-19 antivielas, tomēr koronavīruss joprojām aktīvi izplatās pilngadīgo valsts iedzīvotāju vidū, liecina jaunākā pētījuma par Covid-19 izplatību valstī rezultāti.

Tartu Universitātes vadībā tapušajā pētījumā par pašreizējo vīrusa izplatības vilni analizēti 2236 pilngadīgu Igaunijas iedzīvotāju analīžu paraugi, no kuriem 5,1% bija Covid-19 pozitīvi un 3,3% joprojām bija infekciozi, tādējādi gandrīz katrs 30. Igaunijas pilngadīgais iedzīvotājs pašlaik spēj aplipināt citus ar Covid-19.

"Vīruss ir salīdzinoši izplatīts. Lielākajai daļai inficēto ir skaidras saslimšanas pazīmes, tādēļ ir vērts veikt ātro testu arī vājāku simptomu gadījumā un palikt mājās, lai novērstu vīrusa tālāku izplatību," komentēja Tartu Universitātes izplatības pētniecības un ģimenes medicīnas profesore Ruta Kalda.

Jaunākajā pētījumā secināts, ka gandrīz 92% no izanalizētajiem 2184 pieaugušo cilvēku asins paraugiem ir konstatētas Covid-19 antivielas. Tas ir par trim procenta punktiem vairāk nekā pirms mēneša.

Gandrīz visiem vakcinētajiem cilvēkiem organismā bija antivielas, bet no izslimojušajiem antivielas atklātas 77% cilvēku.

Savukārt nevakcinētajiem, kuri nedomā, ka ir izslimojuši Covid-19, 57% bija antivielas.

Pētījuma daļā par cilvēku uzvedību secināts, ka cilvēki arvien mazāk izjūt vīrusa radīto apdraudējumu.

Lai gan pēdējā laikā nedaudz samazinājušies kontakti ar iespējami inficētiem cilvēkiem, lielākā daļa tuvos kontaktos esošo cilvēku neko nedara, lai izvairītos no iespējamas vīrusa izplatības.

Vecāku cilvēku vidū ir lielāka vēlme saņemt balstvakcīnu. Gandrīz puse no aptaujātajiem cilvēkiem, kas sasnieguši vismaz 65 gadu vecumu, plāno saņemt trešo vakcīnu pret Covid-19. Vīriešu vidū interese par balstvakcināciju ir nedaudz lielāka nekā sievietēm.

Koronavīrusa izplatības pētījumu veic Tartu Universitāte sadarbībā ar "Synlab Eesti", "Medicum" un "Kantar Emor".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti