Pēc žurnālistu nošaušanas ASV atkal rosina stingrāku ieroču kontroli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

ASV atkal aktualizējies jautājums par stingrāku ieroču izplatības kontroli pēc tam, kad televīzijas tiešraidē tika nogalināti divi ASV reģionālā telekanāla žurnālisti.

Abus ar pistoli nošāva šī telekanāla bijušais darbinieks, kurš vēlāk sašāva pats sevi un slimnīcā mira. Kā iemeslus savai rīcībai viņš minēja diskrimināciju un sliktu izturēšanos darbā. Baltais nams norādīja, ka šis uzbrukums atkala parāda nepieciešamību ieviest stingrāku ieroču kontroli.

Uzbrukums notika trešdien agri no rīta - plkst.6.45. Ar telekanālu CBS saistītās reģionālās televīzijas WDBJ žurnāliste Elisona Pārkere un operators Ādams Vords bija ieradušies iepirkšanās centrā "Bridgewater Plaza" netālu no Virdžīnijas štata pilsētas Monetas un tobrīd intervēja kādu sievieti par tūrismu.

Pēkšņi atskanēja vairāki šāvieni, abas sievietes sāka kliegt, kamera nokrita. Tas bija redzams un dzirdams tiešraidē, pirms telekanāls pārslēdza translāciju uz studiju. Šokētā diktore paziņoja, ka nav skaidrs, kas ir noticis, un telekanāls ziņos, cik drīz vien iespējams, kad uzzinās, kas tie bija par trokšņiem.

24 gadus vecā Pārkere un 27 gadus vecais Vords apšaudē tika nogalināti. Sieviete, ko intervēja, tika ievainota, bet izdzīvoja.

Dažas stundas vēlāk aizdomās turētais, kurš ir identificēts kā reģionālās televīzijas WDBJ bijušais darbinieks Vesters Flanagans, smagi sašāva sevi pēc tam, kad bija ievietojis sociālajos medijos paša nofilmētu uzbrukuma video.

Policija vīrieti aizturēja vairākas stundas pēc apšaudes, kad viņš ar iznomātu automašīnu avarēja. Viņu atrada ar šautu brūci, un vēlāk vīrietis nomira slimnīcā Virdžīnijas štata ziemeļos netālu no Vašingtonas

Divas stundas pēc apšaudes Flanagans uz šo telekanālu, no kura tika atlaists 2013.gadā, bija nosūtījis faksu uz 23 lappusēm. Tajā viņš rakstīja, ka cietis no diskriminācijas un sliktas izturēšanās darbā par to, ka viņš "ir gejs, afroamerikānis."

Flanagans bija melnādains, bet nogalinātie Pārekere un Vords - baltādainie. Flanagans rakstīja, ka viņa dusmas pamazām augušas, un viņš kļuvis par "cilvēku - pulvera mucu", kas gaidīja, kad uzsprāgs. Viņš skaidro, ka īstenot uzbrukumu viņu pamudinājusi 17.jūnija masu slepkavība afroamerikāņu baznīcā Čārlstonā. Toreiz tika nogalināti deviņi cilvēki un apsūdzības tika izvirzītas pret baltādainu uzbrucēju.

Baltais nams paziņoja, ka trešdienas uzbrukums atkal norāda uz nepieciešamību ieviest stingrākus ieroču kontroles noteikumus ASV, to intervijā Filadelfijas telekanālam WPVI uzsvēra ASV prezidents Baraks Obama.

"Man lūst sirds katru reizi, kad lasu vai dzirdu par šādiem incidentiem. Mēs zinām, ka šajā valstī to cilvēku skaits, kuri mirst no incidentiem, kas saistīti ar ieroču lietošanu, ir daudz lielāks nekā nāves gadījumu skaits saistībā ar terorismu. Mēs esam gatavi tērēt triljoniem dolāru, lai novērstu teroristu aktivitātes, bet neesam bijuši gatavi ieviest saprātīgus ieroču drošības noteikumus, kas var glābt dzīvības," teica Obama.

Arī Baltā nama preses pārstāvis Džošs Ērnsts paziņoja, ka "šis ir vēl viens vardarbības piemērs ar ieroču izmantošanu, kas kļūst par pārāk ierastu parādību visā valstī", norādot, ka tikai Kongress var pieņemt lēmumus, kas samazinās ieroču lietošanas veicinātu vardarbību ASV.

Ieroču kontroles priekšlikumi gan saskaras ar stingru ieroču lobiju un Kongresu kontrolējošās republikāņu partijas pretestību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti