Rīta Panorāma

Ukrainas armija turpina aktīvas darbības valsts dienvidos

Rīta Panorāma

Vests antisemītisku izteikumu dēļ zaudē miljardiera statusu

Pāvests Kolizejā aizlūdz par mieru

Pāvests Francisks Kolizejā aizlūdz par mieru

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks aizlūgumu par mieru noturējis slavenajā Itālijas galvaspilsētas Romas vēstures piemineklī – Kolizejā. Uz pasākumu bija aicināti arī citu reliģisko kopienu līderi.

Svētā Krēsla tīmekļa vietne "Vatican News" informē, ka pāvests savā uzrunā šo lūgšanu nodēvēja par kliedzienu. Miers ir smagi pārkāpts, ievainots, sabradāts, un tas notiek Eiropā, kas pagājušajā gadsimtā pieredzēja divus pasaules karus.

"Kopš tā laika kari nav beiguši slacīt zemi ar asinīm, taču, brīdis, kurā dzīvojam, ir īpaši dramatisks. Tāpēc mēs paceļam lūgšanu pretim Dievam, kurš vienmēr uzklausa savu bērnu izmisīgo kliedzienu," uzsvēra Francisks.

Svētais tēvs arī norādīja, ka miers ir reliģiju sirdīs, to Svētajos Rakstos un vēstīs. Diemžēl, daudzos pasaules reģionos tas tiek apslāpēts, vardarbīgi pazemots un liegts pat bērniem un veciem ļaudīm.

Francisks arī atgādināja, ka pāvests Jānis tieši pirms 60 gadiem ASV un PSRS Kubas raķešu krīzes laikā mudināja valdības vadītājus glābt pasauli no kodolieroču holokausta. "Pēc sešdesmit gadiem šie vārdi joprojām mūs pārsteidz ar to savlaicīgumu," uzsvēra katoļu baznīcas vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti