Rīta Panorāma

Intervija ar RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras vadītāju, profesoru Elmāru Rancānu

Rīta Panorāma

Francijā asas debates par migrāciju pēc meitenes slepkavības

PVO brīdina par Covid-19 pandēmijas turpināšanos

Pasaules Veselības organizācija brīdina par Covid-19 pandēmijas turpināšanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) paziņojusi, ka Covid-19 pandēmija pasaulē nav beigusies. Tā arī turpmāk tiks klasificēta kā ārkārtas situācija sabiedrības veselības jomā, kas raisa starptautiskas bažas.

Organizācijas vadītājs Tedross Gebrejesuss informēja, ka Covid-19 problēma šonedēļ apspriesta ārkārtas situāciju komitejā. Eksperti bijuši vienisprātis, ka jāpastiprina infekcijas uzraudzība, kā arī jāpaplašina piekļuve testiem, ārstēšanai un vakcīnām riska grupu pārstāvjiem. Valstīm arī jāaktualizē plāni cīņai ar pandēmiju.

Speciālisti uzskata, ka vēl ir pārāk daudz nāves gadījumu, kā arī neskaidrību par koronavīrusa variantiem un to ietekmi uz cilvēka veselību.

Ārkārtas stāvokļa atcelšana varētu no jauna veicināt nevienlīdzību vakcīnu un medikamentu pieejamībā, kā arī traucēt centieniem sagatavoties pandēmijām nākotnē.

Organizācija vadītājs arī atgādināja, ka ārkārtas situācija tiek izmantota, lai brīdinātu valstu valdības un sabiedrību par akūtiem draudiem, kuriem ir atbilstoši jāsagatavojas, bet par konkrētiem ierobežojumiem lemj nacionālās valdības.

Līdz šim visā pasaulē reģistrēti apmēram 620 miljoni inficēšanās gadījumi ar Covid-19 un tas prasījis 6,5 miljonus dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti