Rīta Panorāma

Ņujorkas Botāniskajā dārzā pilsēta miniatūrā

Rīta Panorāma

"Frontex" cīņa ar migrāciju izmanto īpašu lidmašīnu

PVO aicina Ziemassvētkos nerīkot plašus pasākumus

Pasaules Veselības organizācija aicina Ziemassvētkos nerīkot plašus pasākumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) eksperti aicina Ziemassvētku brīvdienās nerīkot plašus masu pasākumus. Tikai šādā veidā esot iespējams ierobežot bīstamā Covid-19 vīrusa omikrona paveida straujo izplatību.

Eiropā un daudzviet citur pasaulē notiek gatavošanās Ziemassvētkiem, kad tradicionāli kopā pulcējas ģimenes un draugi. Taču šogad, tāpat kā pērn, svētku gaisotni nomāc bažas par augsto saslimstību ar Covid-19. Nemieru rada arī nesen atklātā vīrusa omikrona paveida straujā izplatība.

PVO ģenerāldirektors Tedross Adhanoms Gebreiesuss aicina gaidāmos svētkus atzīmēt šaurā lokā, lai samazinātu iespēju inficēties ar Covid-19 vai aplipināt citus.

"Mums visiem ir apnikusi šī pandēmija. Mēs visi vēlamies pavadīt laiku kopā ar draugiem un ģimeni. Mēs visi vēlamies atgriezties normālā dzīvē. Ātrākais veids, kā to izdarīt, ir mums visiem – valstu vadītājiem un indivīdiem – pieņemt grūtos lēmumus, kas jāpieņem, lai aizsargātu sevi un citus.

Atsevišķos gadījumos tas nozīmēs atcelt vai pārcelt pasākumus. Bet atcelt pasākumu ir labāk nekā atcelt dzīvi. Labāk atcelt tagad un svinēt vēlāk, nekā svinēt tagad un vēlāk skumt,” paziņoja Gebreiesuss.

PVO vadītājs norādīja, ka pieaugošie sociāli kontakti brīvdienu periodā daudzās valstīs radīs inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu. Tas pārslogos veselības aizsardzības sistēmu un būs vairāk nāves gadījumu.

Gebreiesuss norādīja uz skaidriem pierādījumiem, ka vīrusa omikrona paveids izplatās ievērojami ātrāk nekā pašreiz pasaulē dominējošais delta paveids. Dati apliecinot, ka ar omikronu inficēto skaits dubultojas pusotras līdz trīs dienu laikā.

Savukārt organizācijas galvenā zinātniece Soumja Svaminatana paziņojusi, ka ir pāragri izdarīt secinājumus par to, vai omikrona paveids izraisa vieglāku slimības gaitu. Sākotnējie pētījumi apliecinot, ka tas ir izturīgāks pret pašreiz izmatotajām Covid-19 vakcīnām, nekā citi paveidi.

PVO arī atkārtoti aicināja nodrošināt taisnīguma principu vakcīnu sadalē visā pasaulē un nākamgad nodrošināt vismaz 70% iedzīvotāju vakcināciju katrā valstī.

Baidoties par omikrona paveida izplatību, atsevišķas Eiropas valstis ir ieviesušas stingrākus ierobežojumus.

Piemēram, Nīderlandē līdz janvāra vidum būs slēgti vairums veikalu, bet mājsaimniecībām ir atļauts uzņemt ne vairāk kā divus viesus vienlaicīgi. No 24. līdz 26.decembrim un Vecgada vakarā būs atļauti četri viesi.

Savukārt Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā ir atcelti visi tradicionālie Vecgada vakara publiskie pasākumi.

Arī Vācijas valdība un federālo zemju vadītāji apspriež iespēju noteikt plašākus ierobežojumus. Sagaidāms, ka slēgs naktsklubus, bet privātos pasākumos nedrīkstēs pulcēties vairāk par desmit personām, vēsta Vācijas mediji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti