Rīta Panorāma

Intervija ar Kristīni Černaju- Mežmali par «PNB banka» noguldījumu izmaksu mehānismu

Rīta Panorāma

Intervija ar kultūras ministru Nauri Puntuli

Intervija ar Inu Strazdiņu par ārlietu aktualitātēm

«Pasaules panorāma» prognozē. TOP notikumi - Makrons tiksies ar Putinu, bet Ungārijā atcerēsies Paneiropas pikniku

Šonedēļ Francijas prezidents tiksies sarunās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu, Ungārijā notiks viseiropas piknika atceres pasākumi, arī ASV pieminēs Baltijas ceļu, bet Rīgā ieradīsies Indijas viceprezidents.

Makrons tiksies ar Putinu un ieradīsies Somijā

Francijas prezidents Emanuels Makrons Krievijas līderi uzņem ciemos pirms nedēļas nogalē gaidāmās G7 sanāksmes, kas norisināsies Francijas pilsētā Biaricā. Tā iemesla dēļ šai vizītei ir pievērsta tik liela uzmanība. Pēc tam, kad Krievija anektēja Krimu, pasaules ekonomiski attīstītākās valstis Krieviju izstūma no G8, tā vietā nodibinot G7, tādēļ daudzi ir uzdevuši jautājumu, vai šī ierašanās pie Makrona pirms sanāksmes nav signāls tam, ka Krievijai būtu atvērts ceļš atpakaļ. Makrona birojs to noliedz, sakot, ka Francija nav nekāds starpnieks, bet veido neatkarīgu ārpolitiku, bet, ka noteikti apspriestais ar Krieviju nonāks arī uz G7 galda. Analītiķi lēš, ka Makrons aicinās Putinu apdomāt Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska piedāvājumu miera sarunām, aicinās Krieviju izmantot ietekmi, lai apturētu vardarbību Sīrijā, Idlibas provincē, un panākt, ka Irāna pieturas pie kodollīguma, kura dēļ patlaban ir liels konflikts ar ASV.

Trešdien Putins Helsinkos tiksies ar Somijas prezidentu Sauli Nīnisti. Abi satiksies prezidenta pilī, sagaidāma arī preses konference. Pagaidām prezidenta biroji plašāku darba kārtību neatklāj, vien aprobežojas ar standarta izklāstu – reģionālie un starptautiskie jautājumi. Abi līderi ir tikušies regulāri, vismaz divas reizes gadā. Nīniste to ir darījis pat pēc tam, kad Krievija anektēja Krimu un daudzi Eiropas līderi atteicās ar Putinu tikties.

Ungārijā - Paneiropas piknika atcere

Tieši pirms 30 gadiem Ungārija uz robežas ar Austriju sarīkoja miermīlīgu demonstrāciju – Paneiropas pikniku, kas bija viens no pasākumiem revolūcijā par neatkarības atgūšanu un dzelzs priekškara atvēršanu. Austriešiem un ungāriem pievienojās simtiem austrumvāciešu, kuri izmantoja šo brīdi, lai cauri Austrijai pārbēgtu Rietumvācijas pusē. Ungāru robežsargi atteicās šaut, ļaujot cilvēkiem iet. Trīs mēnešus vēlāk krita Berlīnes mūris. Lai atzīmētu šo notikumu, Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans ir uzaicinājis ciemos Vācijas kancleri Angelu Merkeli. Viņa ieradīsies Sopronā, Ungārijas pilsētā netālu no robežas. Merkele pati nāk no Austrumvācijas un tādēļ viņai vēsturiskais laiks ir labi pazīstams. Vācijas kanclere arī ļoti daudz runā par attieksmes un kultūras robežu nojaukšanu, savukārt Orbans ir atbalstījis žoga celšanu pret migrantiem. Šī satikšanās daudzu ieskatos ir simboliska.

Vašingtonā pieminēs Baltijas ceļu

Visas trīs Baltijas valstu vēstniecības un Baltijas valstu atbalsta organizācijas 23.augustā pie Kapitolija, ASV likumdevēja - Kongresa sanāksmes vietas Vašingtonā rīkos sadošanos rokās, skanēs Baltijas ceļa dziesmas visās trijās valodās. Tā būs ASV dzīvojošo baltiešu kopienu pulcēšanās, pieaicinot amerikāņus un uzsverot, cik nozīmīga gan Baltijai, gan ASV ir brīvības ideja.

Latvijā ierodas Indijas viceprezidents

Latvijā viesosies Indijas viceprezidents Venkaia Naidu. Viņš jau ir pabijis Lietuvā. Vizīte notiek Baltijas valstu apmeklējuma ietvaros. Indijas viceprezidents Venkaia Naidu ir augstākā Indijas amatpersona, kas līdz šim apmeklējusi Latvijas valsti. Vizītes laikā plānota svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa, izstādes “Latvijas gadsimts” apmeklējums Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, tikšanās ar Valsts prezidentu Egīlu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.
Dienas turpinājumā plānota dalība Latvijas–Indijas biznesa foruma noslēguma pasākumā, savukārt noslēgumā – Mahatmas Gandija krūšutēla atklāšana Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), grāmatas ziedojums Tautas grāmatu plauktam un 50 grāmatu dāvinājums LNB.

Indija ir nozīmīgs spēlētājs pasaules ekonomikā. ES ir tās lielākā tirdzniecības partnere. Jau piecus gadus Deli darbojas arī Latvijas vēstniecība. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma EUR 2017.gadā Indija ieņēma 31.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Galvenās eksporta preces ir mehānismi un elektronika, medicīnas un ķirurģijas instrumenti, ierīces metāllūžņi kokmateriāli. Galvenās importa preces: dzelzs un tērauda velmējumi, gumijas riepas, plastmasas izstrādājumi medikamenti mājas tekstils, dzijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti