Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rokdarbnieces Jelgavai dāvina musturdeķi

Pasaulē protestē pret rasismu

Pasaulē turpinās protesti pret rasismu, grautiņi un nemieri mazinās

Protesti un nemieri turpinās ne tikai ASV. Lai pievērstu uzmanību policijas vardarbībai un rasismam, cilvēki izgājuši ielās arī Kanādā, Meksikā, Japānā un citviet, ieskaitot nelielu akciju pie Brīvības pieminekļa Rīgā.

Kopš afroamerikāņa Džordža Floida nāves pagājušas gandrīz divas nedēļas. ASV protestētāji turpina iziet ielās, lai pievērstu uzmanību policijas vardarbībai un rasismam. Kaut arī sadursmes ar policiju nav mitējušās, grautiņi un nemieri kopumā mazinājušies. Piemēram, Džordžijā neilgi pirms komandantstundas sākuma Nacionālā gvarde vienojās kopīgā dejā ar protestētājiem.

Lai parādītu atbalstu protestētājiem ASV un pievērstu uzmanību rasisma problēmai, ielās turpina iziet arī kanādieši. Piektdien protestētājiem pievienojās arī valsts premjerministrs Džastins Trudo.

Meksikā vairāk nekā simt cilvēku pulcējās pie ASV vēstniecības. Protestētāji bojāja ap ēku esošo žogu, meta akmeņus, kā arī apzīmēja tuvumā esošās ēkas ar dažādiem saukļiem, kas aicina cīnīties pret rasismu un imperiālismu.

Arī Brazīlijā protesti nerimst. Iespaidojoties no notikumiem ASV, vairāki simti cilvēku, lielākoties studenti, pieprasa pārtraukt policijas vardarbību pret tumšādainajiem cilvēkiem Brazīlijā.

Sestdien cilvēki izgāja ielās arī Tokijā, Japānā. Plakātus rotāja uzraksti “Izbeigsim rasismu” un “Mēs esam kopā ar jums”. Tūkstošiem cilvēku bija redzami arī vairāku Austrālijas pilsētu ielās. Protesti valstī lielākoties norit miermīlīgi. Līdzīgi pasākumi norit arī Dienvidkorejā, Zviedrijā un vairākās citās valstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti