Pasaules panorāma

Intervija ar Cvī Mirkinu

Pasaules panorāma

Turcija 24. jūnijā - vēsturiskas nozīmes vēlēšanas

Mācītāji ar miljoniem vērtām vēlmēm

«Pārticības evaņģēlija» mācītājs ASV prasa desmitiem miljonus lidmašīnai

“Jēzus nepārvietotos ar ēzeli,” teica kāds mācītājs ASV un lūdza savus sekotājus ziedot 54 miljonus dolāru privātajai lidmašīnai. Mācītāja Džesija Duplentis īpašumā ir bijušas trīs lidmašīnas, taču šoreiz viņš vēlas jaunu un modernu “Falcon” ražojumu. Kā sacījis pats mācītājs, viņu par lidmašīnas nepieciešamību pārliecinājis pats Jēzus.

Ņūorleānā dzīvojošais mācītājs ar savu lūgumu ir saniknojis ne vienu vien amerikāni. Duplentis sacīja, ka lidmašīnas pirkšanu esot atbalstījis pats Jēzus, kurš aicinājis priesteri ticēt.

“Ja Jēzus šodien dzīvotu uz Zemes, viņš nejātu ar ēzeli. Padomājiet – viņš būtu lidmašīnā, ar kuru aplidotu visu pasauli!”

sacīja Duplentis.

Vēlāk gan ticības sludinātājs taisnojās, ka viņa īpašumā nav trīs lidmašīnu, bet gan tikai viena, kuru viņš ziedotu labdarībai, ja savā īpašumā iegūtu luksus lidaparātu “Falcon X7”. Mācītājs uzsvēris, ka tā nav iegriba skaistākai dzīvei, bet gan ticības sludināšanai.

Šādas mācītāja vēlmes gan nav pārsteigums. Viņš pārstāv tā dēvēto “pārticības evaņģēliju”. Tas ir kristietības novirziens, kura pārstāvji tic, ka bagātība ir Dieva dāvana. Respektīvi, jo lielāka ir bagātība, jo svētīgāk šie cilvēki dzīvo.

“Pārticības evaņģēlija” sludinātāji nereti izceļas ar dažādām īpaši dārgām vēlmēm. Piemēram, pirms trim gadiem mācītājs ar šai mācībai atbilstošu uzvārdu - Kreflo Dolārs lūdza savus sekotājus ziedot 60 miljonus dolāru privātajai lidmašīnai.

Mācītāji gan taisnojas, ka privātās lidmašīnas ir nepieciešamas, lai nebūtu jālido ar komerciālo aviokompāniju lidmašīnām, kur lidojumi esot “garā caurulē, kas pilnas dēmoniem”.

Tomēr daudzus kristiešus šādas mācītāju vēlmes ir saniknojušas. Daudzi atgādina par Bībeles tekstiem, kuros brīdināts par viltus praviešiem, savukārt citi rosinājuši lidmašīnai paredzētos miljonus ziedot trūkumcietējiem.

Daudzi kristiešu reliģiskie līderi kritizē “pārticības evaņģēliju”, kurai seko vairāk nekā desmit miljoni cilvēku. Šādā veidā tiek sludināta nevis Dieva mīlestība pret cilvēkiem, bet gan prasta nabago ekspluatēšana sava egoisma apmierināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt