Par Brazīlijas prezidentu ievēlēts galēji labējais Žairs Bolsonaru

Brazīlijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis galēji labējais kandidāts Žairs Bolsonaru. Viņš balsojuma otrajā kārtā saņēma apmēram 55% balsu.

63 gadus vecais atvaļinātais armijas kapteinis Bolsonaru priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja atvieglot ieroču kontroles likumus un samazināt noziedzību. Eksperti norāda, ka tieši sabiedrības neapmierinātība ar augsto vardarbības līmeni un korupcijas skandāli veicināja galēji labēji orientētā politiķa uzvaru.

Runā pēc vēlēšanu rezultātu publiskošanas Bolsonaru solīja mainīt valsts likteni. Sabiedrība nedrīkstot flirtēt ar sociālismu, komunismu, populismu un kreiso ekstrēmismu. Viņa runu ar sajūsmu uztvēra tūkstošiem atbalstītāju, kuri bija pulcējušies pie politiķa mājām Riodežaneiro.

Brazīlijas politikā viņš ir ļoti polarizējoša figūra, kas veltījusi apvainojumus sievietēm, melnādainajiem un homoseksuāļiem. Atvaļinātais armijas kapteinis atzinīgi izteicies arī par militāro diktatūru, kas reiz pārvaldīja Brazīliju, un solījis ministru amatos iecelt armijas ģenerāļus. Tāpēc pastāv bažas, ka viņš valsti varētu pavērst autoritārisma virzienā. Tiek uzskatīts, ka viņa popularitāte pieaugusi veco partiju skandālu dēļ un tāpēc vēlētāji izraudzījušies jaunu seju.

Pašreizējo prezidentu Mišelu Temeru Bolsonaro nomainīs 1.janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti