Paplašinās Starptautiskās Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas pilnvaras

Starptautiskajai Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijai turpmāk būs papildu pilnvaras. Tās ekspertiem būs atļauts ne tikai konstatēt indīgo vielu izmantošanu, bet arī nosaukt atbildīgos. 

"Ir ļoti laba ziņa, ka daudzi mūsu draugi un atbalstītāji, tostarp Dānija, nolēma, ka ir īstais brīdis piešķirt vairāk pilnvaras Starptautiskajai Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijai. Mēs nesen varējām vērot plašus ķīmiskos uzbrukumus Sīrijā, Solsberijā un citās vietās. Indīgo vielu izmantošanas tabu tiek grauts, un no šodienas organizācijai ir pilnvaras ne tikai identificēt ķīmisko ieroču lietošanu, bet arī norādīt uz organizāciju vai valsti, kuru tā uzskata par atbildīgu," teica Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons.

Par organizācijas pilnvaru palielināšanu nobalsoja 82 no 106 tās dalībvalstīm. Kā bija gaidāms, pret šo iniciatīvu asi iebilda  Krievija, Sīrija un Irāna, jo Maskava un tās sabiedrotie  uzstāj, ka jaunās tiesības ir ārpus tās legālā mandāta ietvariem. Šādas tiesības esot vienīgi  Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomei.

Krievijas vēstnieks Nīderlandē Aleksandrs Šuļgins  arī norādīja, ka lēmums liecinot par pakāpenisku organizācijas sabrukumu. Atbildot uz žurnālistu jautājumu, viņš arī pieļāva iespēju, ka Maskava varētu apsvērt iespēju pamest šo institūciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti