Pusdiena

Darba grupā spriež par kvalitātes celšanu valsts ģimnāzijās; iespējams, tās nodos valstij

Pusdiena

Pusdiena 18.02.2017

Pakistānas armija sāk plašu drošības operāciju

Pakistānas armija sāk plašu drošības operāciju

Pakistānas armija sākusi valsts mēroga drošības operācijas, nogalinot vai arestējot vairākus desmitus radikālo kaujinieku pēc ceturtdien notikušā sprādziena islāma kopienas sūfiju svētnīcā Pakistānā. Pakistāna slēgusi robežu ar Afganistānu, paziņojot, ka tur patvērumu rod radikālie kaujinieki, kas tad rīkot uzbrukumus Pakistānā.

Aizvadītājā naktī vismaz 30 islāmistu kaujinieki nogalināti Pakistānas dienvidu Sindas provincē, kur notika terorakts musulmaņu kopienas sūfiju svētnīcā. Par to paziņojušas Pakistānas varasiestādes, piebilstot, ka daudz kaujinieku arī arestēti.

Tāpat Pakistāna ir bloķējusi ceļus uz robežu ar kaimiņvalsti Afganistānu. Pakistānas bruņotajos spēkos paziņoja, ka uzbrukumi notikuši no islāma radikālo kaujinieku patvēruma vietām Afganistānā.

Abas valstis viena otru ilgi apsūdzējušas par to, otras pusē radikālie kaujinieki var rast patvērumu un grūti pieejamos apgabalos izveidot bāzes vietas, no kurām rīkot uzbrukumus.

Pakistānas valdība arī izsaukusi diplomātus no Afganistānas vēstniecības, lai izteiktu protestu.

Tikmēr Sindas provincē izsludinātas trīs dienu sēras, un piektdien sākušās uzbrukumā bojā gājušo bēru ceremonijas. Ceturtdien terorists pašnāvnieks uzspridzinājās sūfiju svētnīcā Sehvanas pilsētā. Bojā gāja vismaz 70 cilvēki, starp kuriem 20 bērni. Ievainoto skaits mērāms simtos.

Sūfiji ir musulmaņu kopiena, kas pielūdz caur mūziku un deju, un daļa stingrā kursa islāma grupu to uzskata par herētisku jeb ķecerīgu. Sunnītu džihādistu grupējums „Islāma valsts” pret sūfijiem Pakistānā vērsies arī iepriekš, vienā no uzbrukumiem šīs musulmaņu kopienas svētnīcām pērn nogalinot vairāk nekā 50 cilvēkus.

Atbildību par šīsnedēļas uzbrukumu uzņēmās džihādistu grupējums „Islāma valsts”. Tas sekoja pēc pēdējo nedēļu vairākiem teroristu pašnāvnieku uzbrukumiem, par kuriem tiek vainots islāmistu grupējums "Taleban".

Vēl šonedēļ pirmdien Lahorā, Pakistānas austrumos, teroristam pašnāvniekam uzspridzinoties drošības struktūru darbinieku vidū, nogalināti desmit cilvēki un vairāki desmiti ievainoti. Bet janvāra vidū sprādzienā, kas notika tirgū pārsvarā šiītu apdzīvotajos Pakistānas ziemeļrietumos, mira vismaz 25 cilvēki.

Pakistānas politiskie un militārie līderi solīja, ka spers visus nepieciešamos soļus, lai sakautu islāma ekstrēmistus.

Pēdējos pāris gados Pakistānai ir izdevies uzlabot drošības situāciju. Drošības spēki sāka plašākas operācijas pret ekstrēmistiem pēc 2014.gadā notikušā talibu sarīkotā slaktiņa skolā Pešavāras provincē. Toreiz, vairākiem kaujiniekiem iebrūkot skolā, tika nogalināti vairāk nekā 150 cilvēku, lielākā daļa no kuriem bija bērni. Tomēr pēdējā laika uzbrukumu atkal iedragājuši pārliecību par valdības spējām vērsties pret ekstrēmistiem.

3 komentāri
Lai tu zinātu Prapesors
Pēc tavām domām kas apbruņoja visus talibus un tamlīdzīgi cīņai pret tolaik vēl padomju armiju, ASV. Viņas abas ar Krieviju bardaku pasaulē rada visur viešot savu kārtību ....
Lai tu pats zinātu
nevajag šķidri *irst. afganistānā iegāja un sāka karu krievs, nevis asv. nekādus talibus asv neapbruņoja, bet afganistānas ciltis, kuras cīnījās pret krieviju. krievija 10 gadus karoja un izpostīja valsti, radikalizēja tās iedzīvotājus un visu musulmaņu pasauli, radot auglīgu visādiem radikāļiem, kuri pēc krieva aiziešanas sagrāba valsti. tieši asv palīdz afganistānai atbrīvoties no krievijas maantojuma - talibiem
Prapesors
Pirms krievijas iebrukuma afganistana nebija nekada radikalo islamistu starptautiska terorisma !
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti