Otrdien varētu būt zināms lēmums par Dombrovska apstiprināšanu amatam EK

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Otrdien ir pēdējā Eiropas Komisijas (EK) kandidātu noklausīšanās diena, kad Eiropas Parlamenta priekšā stājas pēdējie trīs komisāra kandidāti no Somijas, Nīderlandes un otro reizi arī Lielbritānijas pārstāvis, kura pirmais noklausīšanās process deputātus nepārliecināja. Latvijas Radio rīcībā ir informācija, ka atbildīgās komitejas galīgo lēmumu par Valda Dombrovska apstiprināšanu pieņems otrdienas vakarā.

Nepilnas divas nedēļas ilgušo izvaicāšanas maratonu noslēgs Somijas bijušais premjerministrs Jirki Katainens, kam paredzēts EK Viceprezidenta postenis ar atbildību par izaugsmi, ieguldījumiem un konkurētspēju, nīderlandietis Frans Timmermans, kam būs uzticēts pirmā Viceprezidenta postenis ar īpašu fokusu uz labāku regulējumu, iestāžu attiecībām, tiesiskumu un Pamattiesību hartu, kā arī brits Džonatans Hills, kam paredzēta finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgus savienība.

Džonatanam Hilam šī būs otrā reize, jo iepriekšējā iztaujāšanā viņa sniegums eiroparalmentāriešus nepārliecināja. Taču pirmdien vēl smagāk veicies Ungārijas komisāra kandidātam Tiboram Navračičam, kuram paredzēts portfelis ar atbildības jomu izglītība, kultūra, jaunatnes un pilsonības lietas. Tomēr parlamentārieši ir nolēmuši, ka viņš ir pietiekami kvalificēts, lai ietilptu Eiropas Komisijā, tikai citā lomā. Tagad šaubīgo kandidātu kārtā ir iekļuvis gan Navračičs, gan Slovēnijas kandidāte Alenka Bratušeka, kurai paredzēts Eiropas Komisijas Viceprezidenta portfelis ar atbildības jomu Enerģētikas Savienība. Viņu kritizē par kompetences trūkumu.

Pirmdien vēlu vakarā noklausīšanās noslēdzās arī Itālijas kandidātei Federikai Mogerīni, kura pretendē uz Eiropas Savienības Augstās pārstāves vietu ārlietās un drošības politikā.

Mogerīni, kā uzsver arī vairāki Rietumu mediji, uzstāšanās reizē paudusi daudz kritiskāku nostāju pret Krieviju, nekā iepriekš, būdama vēl Itālijas ārlietu ministre.

Viņa norādījusi, ka Eiropas Savienības sankcijas jau tagad ir būtiski ietekmējušas Krievijas ekonomiku un šis iespaids arvien turpinās. Viņa iebilda pret Krievijas gāzes vada „Dienvidu plūsma” celtniecību, ko Krievija iecerējusi virzīt, piemēram, cauri Bulgārijai, lai nogādātu enerģiju Rietumeiropā. Runājot par Krievijas agresiju Ukrainā, Mogerīni tomēr uzsvērusi, ka konfliktam nav militāra risinājuma. Viņa pauda, ka Eiropas Savienībai ir jāpalīdz Ukrainas prezidentam Petro Porošenko rast mieru un jāpatur prātā - lai arī Krievija šajā situācijā nevar būt Eiropas Savienības partnere, tai tomēr ir stratēģiska nozīme pasaules politikā.

Savukārt Latvijas kandidāta Valda Dombrovska noklausīšanās procesā Rietumu mediji pamanījuši viņa uzskatu maiņu.

Dombrovskis, kurš Eiropā pazīstams kā stingrās līnijas ieturētājs un budžetu griezējs, tagad iestājas par taupības politikas izvērtēšanu un ekonomikas atdzīvināšanu.

Latvijas Radio rīcībā ir informācija, ka atbildīgo komiteju koordinatori vakarā plāno vēlreiz tikties un pieņemt gala lēmumu, kad būs uzklausīti un saņemti papildu skaidrojumi no visiem komisāriem, kas atbild par finanšu un ekonomikas lietām. Komisāri, par kuriem pieņems lēmumu, ir Dombrovskis, soms Katainens un francūzis Pjērs Moskovisī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti