Sadaļas Sadaļas

Oļegs Osinovskis – Igaunijas bagātākais cilvēks ar plašiem sakariem

Igauņu uzņēmējs Oļegs Osinovskis atzīts ne tikai par bagātāko cilvēku mūsu kaimiņvalstī. Mediji apraksta viņa plašos sakarus ar dažādām ietekmīgām personām un aprindām. Viņš ir arī svarīgs finanšu avots sava dēla vadītajai Igaunijas Sociāldemokrātiskajai partijai.

Jau otro gadu pēc kārtas uzņēmējs Oļegs Osinovskis laikraksta “Äripäev” veidotajā reitingā atzīts par Igaunijas bagātāko cilvēku. Viņa kapitālu laikraksts aplēsis vairāk nekā 286 miljonu eiro vērtībā.

Pats Osinovskis gan norādījis, ka pāris pēdējie gadi bijuši īpaši grūti, jo īpaši kara dēļ starp Krieviju un Ukrainu: „Tagad vairāk iespēju tanku, nevis vagonu ražotājiem”. Svarīgi piebilst, ka Osinovskis darbojas gan Ukrainas, gan Krievijas tirgos. Viņš nodrošina sastāvus kravu pārvadājumiem arī Somijā. Un uzņēmums sācis darbu arī Gruzijā, turklāt ne tikai dzelzceļa, bet arī hidroenerģētikas jomā, veicot investīcijas četru hidroelektrostaciju izbūvē.

Vienojošais Osinovska projektos ir to stratēģiskā un valstiskā nozīme, kā arī nepieciešamība pēc augsta līmeņa kontaktiem.

Ietekmīgā uzņēmēja vārds Igaunijā pirms pāris gadiem pavīdēja arī citā sakarā. Kad Igaunijas dzelzceļa kravu pārvadājumu uzņēmumam “EVR Cargo” tika meklēts vadītājs, sarosījās arī tranzīta nozares ietekmīgie dūži.

Plašāka sabiedrība par to uzzināja, kad Igaunijas ekonomikas ministrs kuluāros žēlojās par savas valsts drošības policijas – KaPo – aktivitātēm. Drošības dienesti savos ziņojumos kā nepieņemamus kritizēja stratēģiski svarīgā amata kandidātus. Tie izrādījās saistīti ar ietekmīgākajiem kravu un tranzītpārvadājumu uzņēmējiem. Savs cilvēks Igaunijas dzelzceļa kravu uzņēmumā saistās ar vērā ņemamām  priekšrocībām.

Osinovska holdingam pieder arī Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca. Uzņēmuma mājaslapā teikts, ka te atrodas vecākais holdingam piederošais uzņēmums, kas ir lielākais rezerves daļu un vagonu piegādātājs Latvijas tirgū, bet Daugavpils nosaukta par mūsu valsts dzelzceļa galvaspilsētu.

Kā ziņo Igaunijas mediji, Osinovska kompānija, pateicoties sakariem ar Šveices ražotāju “Stadler”, bija saistīta arī ar neveiksmīgo vilcienu iepirkumu Latvijā.

Attaisnojot dažkārt medijos atrodamo apzīmējumu “oligarhs”, Oļegam Osinovskim ir nepārprotama saistība ar Igaunijas augstākajām politiskajām aprindām. Viņa dēls Jevgenijs Osinovskis ir Sociāldemokrātu partijas priekšsēdētājs. Kaut arī šī gada vēlēšanās Socialdemokrātu pārstāvība Igaunijas parlamentā nedaudz mazinājusies, tā ir koalīcijas partija. Dēls Jevgenijs Osinovskis iepriekšējā parlamenta sasaukumā bija kabineta loceklis, turot savās rokās izglītības ministra portfeli. Pretēji solījumiem atteikties no tēva atbalsta, mediji jūlijā konstatēja, ka jau kārtējo reizi partijas kontu papildinājusi Osinovska vecākā nauda - 40 tūkstoši eiro. Tas gan nekādi nerunājot pretim jaunā partijas priekšsēdētāja solījumiem, jo šis ziedojums izrietot vēl no iepriekš noslēgtās vienošanās.

No otras puses, pirms pāris gadiem Oļegs Osinovskis guva mediju ievērību ar savu paziņojumu, ka ar politiku jānodarbojas bagātiem ļaudīm. Nabadzīgie esot amorālu problēmu - korupcijas un populisma - avots. Osinovskis uzskatīja, ka bagātie politikā būs godīgāki. Tiesa, dažs labs sengrieķu filosofs to apšaubītu, uzskatot, ka tieši bagātniekus nedrīkst laist pie varas, jo viņi jau ir samaitāti ļaudis, kas lūko tikai pēc savām izdevībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt