Rīta Panorāma

RSU zinātnieki uzsāk pētījumus Covid-19 seku mazināšanai. Intervija ar Andu Ķīvīti-Urtāni

Rīta Panorāma

«Lielais Dzintars» aicina uz I. Galantes fonda jaunā projekta «Viva Latvija» pirmo koncertu

Norvēģijā pieaug autoavāriju skaits

Norvēģijā pieaug autoavāriju skaits

Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, daudzi sākuši iepazīt savas valsts skaistākās dabas takas, ezerus un citus dabas objektus. Tā dara ne tikai Latvijā, bet arī Norvēģijā. Pieaugot braucēju  skaitam, uz lielceļiem diemžēl pieaug arī avāriju skaits. 

Covid-19 ieviesis dažādas izmaiņas cilvēku dzīvē dažādās pasaules valstīs. Norvēģijā tāpat kā, piemēram, Latvijā, iedzīvotāji aktīvi sākuši apceļot valsti, lai kompensētu ceļojumus, kurus nācies šogad atcelt. Arī tie, kuri iepriekš nebija devušies garākos braucienos ar automašīnām, tagad sēžas pie stūres.

"Esam nedaudz nobažījušies, īpaši tādēļ, ka iedzīvotāji sākuši lietot transportlīdzekļus, kas nav lietoti vairākus gadus. Piemēram, motociklus, kas gadiem nostāvējuši garāžās. Iepriekšēja pieredze satiksmē ir ārkārtīgi svarīga," stāstīja Ingrīda Trēmborga, kura rūpējas par drošu satiksmi.

Avārijas ir dažādas. Tās izraisa cilvēku neuzmanība, pieredzes trūkums, kā arī nogurums. Drošas satiksmes eksperti atgādina, ka ikkatram braucienam ir jāsagatavojas.

Svarīgākais ir veltīt pietiekami daudz laika braucienam. Jābrauc tā, it kā tas būtu atvaļinājuma laikā, nevis stresā.

"Nevajadzētu mērot pārāk garus posmus, jāpaņem pauzes. Jāēd un jādzer, lai būtu pietiekami daudz enerģijas, nevajadzētu lietot mobilos telefonus. Jāļauj ar bērniem tikt galā partnerim. Protams, autovadītājam jābūt skaidrā prātā," sacīja Trēmborga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti