No vēstniecības Itālijā aizbēdzis un patvērumu lūdzis Ziemeļkorejas diplomāts

Itālijā no vēstniecības aizbēdzis Ziemeļkorejas vēstnieks. Par to pavēstījis Dienvidkorejas izlūkdienests. Bet saskaņā ar dienvidkorejiešu mediju vēstīto, Džo Songils ar sievu esot paslēpies un lūdzis patvērumu. Itālija viņu "aizsargā drošā vietā". Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam tik augsta ranga diplomāta dezertēšana būtu diplomātisks apkaunojums laikā, kad viņš sevi pozicionē kā starptautisku spēlētāju kodolsarunās ar Vašingtonu un Seulu.

No vēstniecības Itālijā aizbēdzis un patvērumu lūdzis Ziemeļkorejas diplomātsGints Amoliņš
  Ziemeļkorejas vēstnieka pienākumu izpildītājs Itālijā Džo Songils kopā ar sievu "aizbēga" no vēstniecības ēkas novembrī. Pēc tikšanās aiz slēgtām durvīm ar Dienvidkorejas izlūkdienesta amatpersonām par to ceturtdien medijiem paziņoja dienvidkorejiešu deputāts Kims Mingi.

   

  Izlūkdienesta brīfings parlamentāriešiem sekoja pēc tam, kad Dienvidkorejas laikraksts "JoongAng Ilbo" ziņoja, ka Ziemeļkorejas augstākais diplomāts Itālijā esot lūdzis patvērumu sev un ģimenei kādā vārdā nenosauktā rietumvalstī. Atsaucoties uz anonīmu diplomātisko avotu Seulā, izdevums vēstīja, ka Džo patvēruma lūgumu iesniedzis decembra sākumā.

  Itālijas varasiestādes viņu paslēpušas un "aizsargā drošā vietā", taču "nespēj izšķirties", ko darīt tālāk, teicis avots.

  Dienvidkorejiešu parlamentārietis Kims Mingi pēc izlūkdienesta brīfinga nekomentēja, vai izlūki atklājuši jebkādu informāciju, kur tieši patlaban atrodas Džo, un vai ziemeļkorejiešu diplomāts plāno pārbēgt uz Dienvidkoreju.

  Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam tik augsta ranga diplomāta dezertēšana ir diplomātisks apkaunojums laikā, kad viņš cenšas sevi pozicionēt kā starptautisks spēlētājs kodolsarunās ar ASV un Dienvidkoreju. Turklāt Ziemeļkorejai, kas cietusi no pārtikas trūkuma, diplomātiskā misija Romā ir īpaši svarīga arī tāpēc, ka tur bāzēta Apvienoto Nāciju Pārtikas un lauksaimniecības organizācija.

  48 gadus vecais Džo Songils sāka pildīt vēstnieka pienākumus Romā 2017. gada oktobrī pēc tam, kad Itālija izraidīja tā brīža Ziemeļkorejas vēstnieku, protestējot pret jaunu Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu.

  Saskaņā ar Dienvidkorejas mediju vēstīto, Džo esot "dēls vai znots kādai no augstākajām Ziemeļu amatpersonām". Iespējamā izcelsme no priviliģētas ģimenes varētu izskaidrot to, ka, 2015. gadā ierodoties Romā, Džo varēja ņemt līdzi arī savu sievu un bērnus.

  Ierasti Ziemeļkorejas diplomātiem ārvalstīs liek atstāt ģimenes locekļus dzimtenē, lai mēģinātu novērst diplomātu pārbēgšanu.

  Dienvidkorejas mediji norāda, ka Džo Songila pārbēgšanas motīvi pagaidām nav skaidri.

  Pēdējā reize, kad dezertēja augstu stāvošs Ziemeļķorejas diplomāts, bija 2016. gadā, kad dezertēja vēstnieka vietnieks Apvienotajā Karalistē Thae Jonho. Toreiz viņš teica, ka daļēji pieņēmis šādu lēmumu, lai nodrošinātu saviem bērniem labāku nākotni. Ziemeļkorejas režīms viņu toreiz nosauca par "cilvēku atbiru" un apgalvoja, ka viņš mēģina izbēgt no soda par nopietniem noziegumiem.

  Saskaroties ar savu diplomātu pārbēgšanām, Phenjana ierasti uzstājusi, ka tās ir Dienvikdorejas vai ASV sazvērestības, lai grautu Kima režīmu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti