Meja pagaidām negūst deputātu atbalstu «Brexit» plānam

Lielbritānijas premjerministrei Terēzai Mejai pagaidām nav izdevies pārliecināt parlamenta deputātus atbalstīt viņas izstrādāto “Brexit” vienošanos. Pagaidām nav mainīts arī izšķirošā balsojuma datums, un tas paredzēts nākamajā otrdienā.

Meja jau otrdien cieta nopietnu sakāvi, jo vairāki viņas Konservatīvās partijas deputāti pievienojās opozīcijā esošajiem leiboristiem un nobalsoja par izmaiņām finanšu likumā. Tas ierobežos premjeres iespējas mainīt nodokļu likmes gadījumā, ja Lielbritānijai būs jāpamet Eiropas Savienība bez vienošanās par turpmākajām attiecībām.

Savukārt vakar deputāti apstiprināja prasību valdībai piedāvāt tā dēvēto “plānu B”, ja parlaments noraidīs panākto vienošanos ar Briseli. Turklāt dokuments jāpublisko 3, nevis 21 dienas laikā. Debašu laikā Mejai bija asa vārdu pārmaiņa ar lielākās opozīcijas partijas – leiboristu vadītāju Džeremiju Korbinu. Mejas asākais kritiķis norādīja, ka premjere pēdējo nedēļu laikā nav neko izdarījusi, lai uzlabotu vienošanos, savukārt Meja apvainoja oponentu divkosībā, jo viņš nespējot piedāvāt savu izstāšanās plānu.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti