Mediji: Krievijas oligarhs Abramovičs pieņēmis Izraēlas pilsonību

Krievijas miljardieris Romāns Abramovičs ieguvis Izraēlas pilsonību. Tas noticis laikā, kad Lielbritānijas varas iestādes aizkavējušas darba vīzas izsniegšanu. Atsevišķi eksperti britu varas iestāžu rīcību saista ar Krievijas un Lielbritānijas attiecību pasliktināšanos, kā arī apņemšanos noskaidrot krievu oligarhu līdzekļu izcelsmi.

Krievijas miljardieris un futbola kluba „Chelsea” īpašnieks Romāns Abramovičs pastiprinātas britu preses uzmanības centrā nonācis pēdējo nedēļu laikā, jo kļuvis zināms, ka viņa līdzšinējās vīzas derīguma termiņš ir beidzies un ar nākamās vīzas saņemšanu radusies aizkavēšanās. Izskanējuši pieņēmumi, ka jaunas vīzas saņemšanai Abramovičam tiktu prasīts atklāt informāciju par viņa finanšu līdzekļu izcelsmi.

Citi eksperti prognozēja, ka Abramovičs varētu būt pirmais no krievu oligarhiem, pret kuriem vērsti pastiprinātie Lielbritānijas imigrācijas noteikumi pēc attiecību saasināšanās ar Krieviju. Iepriekš britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons bija izteicies, ka pēc bijušā dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanas īpaši tiks izvērtēti Kremlim pietuvinātie krievu oligarhi un tas, vai viņu, iespējams, nelegāli iegūtie līdzekļi netiek izmantoti arī Lielbritānijā.

Lai arī Romāns Abramovičs nekādos noziedzīgos darījumos īpaši aizdomās turēts netiek, ziņa par to, ka viņš saņēmis Izraēlas pilsonību, daudziem uz šo lietu ir likusi skatīties ar aizdomām. Abramovičs, kurš ir ebrejs, izmantojis savas tiesības un Krievijā pieteicies Izraēlas pilsonībai. Savukārt pirmdien, 28.maijā, viņš ieradies Telavivā, kur saņēmis visus pilsonību apstiprinošos dokumentus.

Kā skaidro Izraēlas lielākajam laikrakstam “Yedioth Aharonoth” piederošais interneta portāls “Ynet”, Romāns Abramovičs iepriekš ir daudzkārt uzturējies Izraēlā un ziedojis miljoniem dolāru Izraēlas pētījumu un attīstības projektiem, kā arī investējies vietējos uzņēmumos. Viņam pieder arī kāda bijusī viesnīca Vidusjūras krastā.

Savukārt izdevums “The Times of Israel” informē, ka pēc pilsonības iegūšanas Abramovičs, kura īpašumu vērtība sasniedz aptuveni 10 miljardus eiro, automātiski kļūs par Izraēlas bagātāko cilvēku.

Tāpat viņš turpmākos desmit gadus tiks atbrīvots no nodokļu maksāšanas, un šajā laikā viņam savu ienākumu izcelsme nebūs jāatklāj.

Izraēlas pilsoņi Lielbritānijā bez vīzas var uzturēties uz laiku līdz diviem mēnešiem, taču darba veikšanai ir nepieciešama vīza.

Tikmēr šajās dienās Abramoviča vārds skaļi izskanējis arī Šveicē. Šīs valsts mediju holdings „Tamedia” pirmajā tiesas instancē ir uzvarējis Abramoviču, kurš bija pieprasījis aizliegt preses izdevumiem izpaust informāciju par viņa centieniem iegūt uzturēšanās atļauju Vāles kantonā. Šāda prasība esot iesniegta jau 2016.gadā. Tiesa uzlikusi par pienākumu Abramovičam segt tiesas izdevumus, kā arī kompensēt citus laikrakstam „Le Matin Dimanche” radītos zaudējumus.

Savukārt žurnālisti, kuri tā dēvētajai „Abramoviča lietai” pievērsuši pastiprinātu uzmanību, paziņojuši, ka arī turpmāk cīnīsies par atklātību, jo cenzūra neesot pieļaujama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti