Dienas notikumu apskats

Dzemdību nama ārsti mazo algu dēļ draud samazināt dežūras vai pamest darbu

Dienas notikumu apskats

EP un Saeimas Ārlietu komisija apstiprina CETA

Malaizijā nogalināts Ziemeļkorejas līdera pusbrālis

Malaizijā nogalināts Ziemeļkorejas līdera pusbrālis

Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna pusbrālis Kims Čennams nogalināts Malaizijā, ziņo Dienvidkorejas un Malaizijas avoti. Vietējie mediji ziņo, ka viņam lidostā uzbrukušas nenoskaidrotas sievietes, sadurot viņu ar saindētām adatām. Rietumu presē šī slepkavība jau nodēvēta par Ziemeļkorejas līdera kārtējo mēģināju nostiprināt varu savās rokās.

Malaizijas policija informējusi „Reuters” ziņu aģentūru, ka Čennams nomiris pa ceļam uz slimnīcu. Dienvidkorejas televīzija TV Chosun vēstījusi, ka Čennamu lidostā noindējušas divas sievietes no Ziemeļkorejas.

45  gadus vecais Kims Čennams bija bijušā Ziemeļkorejas līdera Kima Čenira ārlaulības dēls un savulaik pamatoti tika uzskatīts par sava tēva potenciālo amata mantinieku. Tomēr ģimenes labvēlību viņš zaudēja 2000.gadu sākumā pēc tam, kad mēģināja ar viltotiem dokumentiem ieceļot Japānā, lai tur apmeklētu Disnejlendu. 2012.gadā publicētā grāmatā viņš šādus apgalvojumus gan noraidījis.

Pēc tēva nāves viņš publiski ne reizi vien kritizējis Ziemeļkorejā pastāvošo politisko sistēmu un valsts vadītāja titula mantošanu. Tāpat viņš apsūdzējis savu jaunāko pusbrāli līderības trūkumā, kā arī pauda viedokli, ka Kima Čenuna nākšana pie varas nebūs veiksmīga, ka Ziemeļkorejā valda nestabilitāte un valstij ir nepieciešamas ekonomiskās reformas, līdzīgas kā tiek īstenotas Ķīnā.

Kopš sava tēva labvēlības zaudēšanas Kims Čennams dzīvoja ārvalstīs, bieži vien izskanot arī ziņām par pamatīgām viņa finansiālām problēmām.

Dienvidkorejas mediji otrdien ziņo, ka Kimam Čennamam Malaizijas galvaspilsētas Kualalumpuras lidostā uzbrukušas divas nenoskaidrotas sievietes. Viens no televīzijas kanāliem izplatījis informāciju, ka vīrietim uzbrukts ar saindētām adatām un pēc uzbrukuma viņš miris ceļā uz slimnīcu. Savukārt sievietes, ko televīzijas kanāls ''Čosun'' nosaucis par ziemeļkorejiešu aģentēm, esot aizbēgušas no notikuma vietas taksometrā.

Šī nav pirmā reize, kad pret Kimu Čennamu tika veikts atentāts. 2012.gadā Dienvidkorejā tika ieslodzīts ziemeļkorejiešu spiegs, kurš atzinās mēģinājumos sarīkot vēl vienu uzbrukumu ar automašīnu.

Rietumu prese norāda, ja Kima Čennama nāve tiks oficiāli apstiprināta, viņš būs kārtējais upuris Ziemeļkorejas līdera centienos atbrīvoties no saviem politiskajiem konkurentiem. Līdz šim par visaugstāk stāvošo un līdera ģimenei pietuvinātāko personu, kas tika sodīta ar nāvi, pirms četriem gadiem kļuva Kima Čenuna onkulis Čans Sonteks.

Tieši viņš tika uzskatīts par Ziemeļkorejas otro ietekmīgāko personu un jaunā līdera uzraugu. Tāds pats liktenis vēlāk piemeklēja arī vairākus citus viņa ģimenes locekļus un, kā ziņo raidsabiedrība CNN, kopš nākšanas pie varas Kims Čenuns esot devis pavēli sodīt ar nāvi vismaz 340 cilvēkus.

Aģentūra “France Press” pieļauj, ka pēdējā laikā Ziemeļkorejā izpildīto nāvessodu skaits ir pieaudzis, valsts līderim cenšoties nostiprināt varu. Tas notiek laikā, kad uz Ziemeļkoreju pastiprinās starptautiskais spiediens par Phenjanas kodolprogrammu un dažāda darbības rādiusa raķešu izmēģinājumiem, no kuriem pēdējais tika sarīkots viens pirms pāris dienām. Šāda Ziemeļkorejas rīcība izsauca asu ANO Drošības padomes nosodījumu, kā arī jaunā ASV prezidenta Donalda Trampa solījumus stingri atbildēt uz šādām provokācijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti