Londonā policija atbrīvo trīs 30 gadus verdzībā turētas sievietes

Lielbritānijas policija aizturējusi divus cilvēkus un izglābusi trīs sievietes Londonas dienvidos, kas turētas verdzībā līdz pat 30 gadiem, no kurām viena tā pavadījusi visu mūžu.

Londonas policija paziņoja, ka ceturtdien ir aizturēts 67 gadus vecs vīrietis un tāda paša vecuma sieviete aizdomās par saistību ar verdzību mājās un izkalpināšanu.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad oktobrī labdarības organizācija vērsās policijā ar informāciju, ka ir saņemts sievietes zvans, kurā viņa paziņo, ka vairāk nekā 30 gadu garumā ir turēta verdzībā pret pašas gribu.

Policija norādīja, ka izmeklēšanas gaitā izdevās noteikt māju Londonas dienvidos un ar organizācijas "Freedom Charity" palīdzību ir atbrīvota 69 gadus veca sieviete no Malaizijas, 57 gadus veca sieviete no Īrijas un 30 gadus veca sieviete no Lielbritānijas.

Tiesībsargājošās institūcijas sievietes nogādājušas drošā vietā.

Policijas detektīvs inspektors Kevins Hilands atzina, ka 30 gadus vecajai sievietei "nav bijis nekāda kontakta ar pasauli", tomēr viņš nevarēja precizēt, vai viņa ir  dzimusi šajās mājas. Policija neuzskata, ka sievietes ir savstarpēji radniecīgi saistītas.

Viņš atzina, ka ir bijuši gadījumi, ka cilvēkus piespiedu nebrīvē tur līdz desmit gadiem, tomēr "neesam pieredzējuši neko tik plašu".

Hilands stāstīja, ka sievietēm bijusi "kontrolēta brīvība", bet vēl ir jānoskaidro, ko tas nozīmēja praktiski.

"Freedom Charity" norādīja, ka sievietes ir cietušas no vardarbības, tomēr nav informējušas par seksuālas vardarbības gadījumiem.

Labdarības organizācija piebilda, ka, visticamāk, kaimiņi nenojauta neko par notiekošo.

Fonda "Walk Free Foundation" aplēses liecina, ka Lielbritānijā mūsdienu verdzībā dzīvo 4200-4600 cilvēku.

Mūsdienu verdzības definīcija ietver gan tradicionālo verdzību, gan tādas prakses, kā piespiedu parādsaistības, piespiedu laulības, bērnu tirdzniecība vai nodarbināšana, cilvēku kontrabanda un piespiedu darbs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti