Lietuvas uzņēmums paraksta līgumu par kredītu SGT būvei

Lietuvas valsts kontrolētais naftas pārkraušanas uzņēmums "Klaipedos nafta" otrdien parakstīja līgumu ar Eiropas Investīciju banku (EIB) par līdz 87 miljoniem eiro (61 miljonam latu) liela kredīta piešķiršanu, lai šos līdzkļus izmantotu sašķidrinātās gāzes termināļa (SGT) projekta īstenošanai Klaipēdas ostā.

Līgumu Luksemburgā parakstīja EIB viceprezidents Pims van Ballekoms, Lietuvas enerģētikas ministrs Jaroslavs Neverovičs un "Klaipedos nafta" ģenerāldirektors Roks Masjulis.

Līgums paredz, ka EIB finansēs līdz 50% projekta īstenošanas izmaksu, teikts " Klaipedos nafta" sniegtajā informācijā Viļņas fondu biržai.

Valdība ir nolēmusi garantēt EIB kredītu 280 miljonu litu (57 miljonu latu) apmērā. Tas nozīmē, ka šogad "Klaipedos nafta" saņems no EIB aizdevumu par šādu summu, bet pārējo daļu plānots saņemt nākamgad, kad valdība lems par garantiju atlikušajai summas daļai.

Jau ziņots, ka EIB direktoru valde kredīta piešķiršanu apstiprināja jūnija sākumā. Kredīta procentu likme ir 0,67% gadā.

Valstij piederošā kompānija plāno izmantot savus līdzekļus, gāzes patērētāju iemaksas un kredītus, lai īstenotu SGT projektu Klaipēdas ostā. Komercbanka "Nordea Bank Finland" jau ir piešķīrusi " Klaipedos nafta" kredītu 120 miljonu litu (24,5 miljonu latu) apmērā.

Aprēķināts, ka SGT projekta realizācijai 2013.‒2014.gadā būs nepieciešamas 453 miljonu litu (92,4 miljonu latu) lielas investīcijas, no kurām 200 miljonus litu (40,8 miljonus latu) plānots finansēt no "termināļa piemaksas", bet pārējo summu – ņemot ilgtermiņa kredītus komercbankās. Ja tiks pieņemts lēmums par atteikšanos no piemaksas, " Klaipedos nafta" būs jāņem lielāks kredīts.

Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs ir paziņojis, ka valdība plāno mainīt pašreizējo finansēšanas modeli SGT būvniecībai šovasar atsakoties no tā dēvētās piemaksas par termināli, ar kuru bija paredzēts divu gadu laikā iekasēt 200 miljonus litu termināļa līdzfinansēšanai. Plāns par piemaksu noteic, ka " Klaipedos nafta" tiek izsniegta pilnvara saņemt Lietuvas valsts gāzes uzņēmuma "Lietuvos dujos" iekasēto gāzes transportēšanas tarifa daļu, kas nodota " Klaipedos nafta" rīcībā.

Lietuva ir sākusi sava SGT būvniecību Klaipēdā, paziņojot, ka varēs uzņemties reģionāli nozīmīgu lomu un piegādāt dabasgāzi arī pārējām Baltijas valstīm. Lietuva plāno līdz 2014.gada beigām uzbūvēt SGT ar gada jaudu 2‒3 miljardi kubikmetru dabasgāzes.

Aprēķināts, ka SGT projekta realizācijai 2013.‒2014.gadā būs nepieciešamas 453 miljonu litu (92,4 miljonu latu) lielas investīcijas , no kurām 200 miljonus litu (40,8 miljonus latu) plānots finansēt no "termināļa piemaksas", bet pārējo summu – ņemot ilgtermiņa kredītus komercbankās. Ja tiks pieņemts lēmums par atteikšanos no piemaksas, " Klaipedos nafta" būs jāņem lielāks kredīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt