Dienas ziņas

Jauna satiksmes drošības kampaņa «Nebrauc autā»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lietuvas prezidents apmeklē Vāciju

Lietuvas prezidents apmeklē Vāciju

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda trešdien, 14. augustā, ieradies divu dienu vizītē Vācijā. Ar valsts vadītājiem viņš plāno pārrunāt divpusējo sadarbību dažādās jomās, īpašu uzmanību pievēršot aizsardzībai.  

Nausēda trešdien svinīgi sagaidīts Berlīnē. Tā ir viņa trešā ārvalstu vizīte pēc stāšanās amatā jūlija vidū. Sarunas ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli noritēja vācu valodā, kuru Nausēda pārvalda brīvi. Daudz uzmanības tikšanās gaitā tika veltīts aizsardzībai.

Lietuva jau iepriekš aicinājusi Vāciju palielināt šīs jomas finansējumu. Pēc Nausēdas teiktā, Lietuva ir sevišķi pakļauta draudiem no austrumiem, sevišķi pēc 2014. gada, kad Krievija okupējusi Ukrainai piederošo Krimu, bet Vācija ir viens no galvenajiem Lietuvas partneriem Eiropā.

Kopš 2017 .gada Vācija vada NATO kaujas grupu Lietuvā, kur izvietojusi vairāk nekā 500 savu karavīru, un Lietuva arī iepērk no Vācijas bruņojumu un militāro tehniku gandrīz pusmiljarda eiro vērtībā. Nausēda pievērsis Merkeles uzmanību arī cīņai pret dezinformāciju, kas ir aktuāla problēma ne tikai Lietuvā. Pēc kaimiņvalsts prezidenta viedokļa, šo jautājumu vajadzētu risināt Eiropas Savienības līmenī. Tāpat viņš aicināja pievērst Eiropas Savienības uzmanību Baltkrievijā pie Lietuvas robežas celtajai Astravjecas atomelektrostacijai, kuras būvniecības process raisa bažas par drošību.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti