Lietuvas ētikas uzraugs sāk izmeklēšanu par ministru un uzņēmēju medībām

Lietuvas Galvenā dienesta ētikas komisija sākusi izmeklēšanu par iespējamo interešu konfliktu lauksaimniecības ministres Virgīnijas Baltraitienes, Valsts pārtikas un veterinārā dienesta vadītāja Jona Miļus, Latvijas zemkopības ministra Jāņa Dūklava un vairāku uzņēmēju vakariņām un medībām Panevēžas rajonā.

"Esam izlēmuši sākt izmeklēšanu par ministres Virgīnijas Baltraitienes un veterinārā dienesta vadītāja Jona Miļus rīcību saistībā ar sabiedrības šaubām, ka viņi varētu būt nonākuši interešu konfliktā, dodoties uz neformālu sanāksmi, kas, kā liecina plašsaziņas līdzekļos izskanējušais, bija medības. Komisijas locekļiem ir jautājumi saistībā ar [pasākuma] dalībniekiem, finansējumu utt.," aģentūrai BNS trešdien sacīja komisijas priekšsēdētājs Roms Valentukevičs.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad komisijā vērsās Baltraitiene. Viņa sacīja, ka vēlas "kliedēt visas šaubas par iespējamo interešu konfliktu Latvijas delegācijas oficiālās vizītes Lietuvā laikā". Ētikas komisija nolēmusi paplašināt izmeklēšanu, izvērtējot arī Miļus lomu.

Komisijai lēmums jāpieņem trīs mēnešu laikā, tomēr tā solīja, ka visticamāk secinājumi tiks izdarīti ātrāk.

Valentukevičs informēja, ka uz komisijas sēdi tiks izsaukta gan lauksaimniecības ministre, gan veterinārā dienesta vadītājs. Tāpat komisija plāno iztaujāt arī citus vakariņu un medību dalībniekus, izņemot Latvijas zemkopības ministru Dūklavu.

Pirmdien, 29.augustā, Baltraitiene publiski atvainojās Dūklavam par situāciju, kas radusies pēc jūlija beigās notikušā pasākuma.

Lietuvā un Latvijā plašu rezonansi izraisījusi informācija par jūlija beigās notikušajām vakariņām un medībām viesu namā Panevēžas rajonā.

Pasākumā bez abu valstu lauksaimniecības jomas ministriem piedalījās arī Miļus, Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs Māris Balodis, citas amatpersonas no abām institūcijām, kā arī gaļas pārstrādes uzņēmuma "Biovela" vadītājs Virgīnijs Kantausks un Prans Dailide, kurš vada lauksaimniecības tehnikas uzņēmumu "Dojus agro", kas ir ASV lauksaimniecības tehnikas ražotāja "John Deere" pārstāvis un darbojas arī Latvijā.

Baltraitiene un Dūklavs ir snieguši pretrunīgu informāciju par vakariņām. Lietuvas ministre paziņoja, ka uzņēmējus uzaicinājis Dūklavs, kurš to noliedza. Nav skaidrības, kas apmaksāja pasākumu. Lietuvas Lauksaimniecības ministrija ir paziņojusi, ka nekādus rēķinus nav saņēmusi.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite paziņojusi, ka Lietuvas ministres Baltraitienes skaidrojums par vakariņām un medībām ar Dūklava piedalīšanos ir neattaisnojams un ministres interpretācija par to rada saspīlējumu diplomātiskajās attiecībās ar Latviju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti